Zpět na » 1. Bundesliga » Jadon Sancho dal první gól po návratu do Borussie Dortmund

Jadon Sancho dal první gól po návratu do Borussie Dortmund

Jadon Sancho dal první gól po návratu do Borussie Dortmund © iconsport.photo - Jadon Sancho

0

Líbilo se

09.03. - Angažmá v Manchesteru United si Jadon Sancho představoval jinak. Přicházel jako zřejmě největší anglický talent, ale neprosadil se a končil s pošramocenou pověstí po sporech s ten Hagem. Druhou šanci mu dala Borussia Dortmund. A právě dnes Jadon Sancho svým prvním gólem po návratu zajistil výhru nad Brémami. Je to jen jeden z mnoha?

Jadona Sancha vychoval Manchester City. Platil za obrovský talent, ale než vůbec dostal v prvním týmu šanci, odešel do Borussie Dortmund. Bylo mu teprve 18 let, když se stal skutečnou bundesligovou superstar. V Borussii si ho nemohli vynachválit. Jeho hodnota rostla do brutálních výšin. Za celkem 137 duelů zvládl 50 gólů a 64 asistencí. Mezi lety 2017-2021 byl jednou z největších postav Bundesligy. Pak si vybral Manchester United. Krok vedle. První sezóna vyloženě číselně zlá, druhá lepší, ale + problémy s Erikem ten Hagem.

Když se spory s nizozemským koučem dostaly do bodu, kdy bylo jasné, že za Manchester United už pod ním hrát nebude, na milost ho vzala právě Borussia Dortmund, z které do Manchesteru odcházel jako velký miláček. Sancho v Dortmundu jen hostuje a vedení klubu tvrdí, že na trvalý přestup nebude Borussia mít peníze. Hned při svém debutu asistoval na Marca Reuse, v dalším utkání si došel pro penaltu a vypadalo to, že tenhle návrat se povedl. Od té doby ale číselně velká nula. Nic. Sancho nehrál zle, ale ovoce nesklidil.

Do základní sestavy Borussie sice patří, ale otázkou je, jak dlouho budou neplodnost trenéři Borussie tolerovat. Dnes ale Sancho ukázal, že v noze to stále má. Borussia se jela utkat s Brémami a po gólu Malena to byl právě anglický křídelník, kdo předvedl akci, jenž se nakonec stala klíčem k výhře. Převzal při protiútoku balón na levé straně, stopera Malatiniho poslal na centrifugu, odpoutal se od něj a po zemi zakončil na zadní tyč. Skutečně nádherný gól, první Jadona Sancha od návratu do Dortmundu. Bude tohle gól, který odpálí Sanchův ohňostroj? Borussia nakonec i přes červenou kartu Sabitzera zápas vyhrála 2:1.

Jadon Sancho

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články