Zpět na » 1. Bundesliga » Skončí 31leté čekání? Pokud bychom na konci května neměli žádnou trofej, bylo by to zklamání, prohlásil Hradecký

Skončí 31leté čekání? Pokud bychom na konci května neměli žádnou trofej, bylo by to zklamání, prohlásil Hradecký

Skončí 31leté čekání? Pokud bychom na konci května neměli žádnou trofej, bylo by to zklamání, prohlásil Hradecký © iconsport.photo - Lukáš Hradecký

0

Líbilo se

26.02. - Gólman a kapitán Bayeru Leverkusen poskytl rozhovor časopisu Kicker, v němž mimo jiné řekl, že pokud by on a jeho spoluhráči nezískali v současném rozpoložení v aktuální sezoně žádnou trofej, bylo by to zklamání. Bayer zůstává ve hře o minimálně tři prvenství, Farmaceuti usilují o ligový titul, domácí pohár a triumf v Evropské lize. Fin by si nejvíce cenil triumfu v Bundeslize.

Leverkusen je aktuálně nejblíže k vítězství v DFB Pokalu, kde ho v semifinále čeká souboj s druholigovou Fortunou Düsseldorf. Velmi dobře našlápnuto má i v lize, po 23. kole vévodí tabulce, v níž drží osmibodový náskok na obhajujícího mistra Bayern Mnichov. Werkself se představí taktéž v play off Evropské ligy, přičemž v souboji o osmifinále budou čelit schůdnému soupeři z Ázerbájdžánu, Karabachu.

„Kdybychom teď vypadli, znamenalo by to, že bychom nehráli tak dobře jako dosud. Už jen to by bylo zklamání. A samozřejmě chceme skvělou sezonu zažít v Bundeslize, domácím poháru i Evropské lize a skončit co nejlépe,“ prohlásil Lukáš Hradecký.

Konstelace hvězd se jeví pro Vlky jako mimořádně příznivá, a pokud budou v nastoleném tempu pokračovat dál. Trofej je nemine. Německý celek přitom čeká na zisk jakéhokoli poháru od roku 1993, kdy triumfoval v domácím poháru. Bundesligu pak nikdy nevyhrál, nicméně v ní pětkrát skončil na druhé příčce. „Od té doby, co hraju fotbal, neexistuje pro mě nic většího než ligový titul. Je to o celoroční práci. Pak jste jednoznačně nejlepší tým sezony,“ podotkl.

Ze současného pohledu by to bylo zklamání, pokud bychom na konci května neměli žádnou trofej. To si řekněme upřímně. Chceme vytvořit něco výjimečného. Musíme ale pro to taky něco mimořádného udělat,“ objasnil finský reprezentant, jenž se narodil v Bratislavě.

Dominik Pánek / fotbalportal.cz

Nejnovější články