Zpět na » 1. Bundesliga » Bundesligový podzim v číslech

Bundesligový podzim v číslech

Bundesligový podzim v číslech © iconsport.photo - Marco Reus

0

Líbilo se

28.12. - Nejvyšší německá soutěž má stejně jako většina ostatních soutěží svou podzimní část za sebou. Během poločasu bundesligové sezony došlo k překonání mnoha rekordů, milníků a zajímavostí. Pojďme se na některé z nich podívat.

1 - Jan Niklas Beste se stal prvním střelcem v Bundeslize, který vstřelil historicky první gól v dresu Heidenheimu.

5 - Hoffenheimu se povedlo zvítězit v prvních pěti venkovních zápasech v sezoně, což se v minulosti podařilo pouze dvěma celkům: Dortmundu v ročníku 2010/11 a Bayernu v sezoně 2012/13.

12 - Leverkusen vstřelil dva a více gólů v prvních 12 ze 16 zápasů, to představuje rekord v historii Bundesligy.

14 - Serhou Guirassy vsítil 14 tref během prvních 8 ligových klání, čímž vytvořil bundesligový rekord.

15 - Letošní premiérový gól zařadil Thomase Müllera mezi rekordmany. Stal se totiž historicky prvním fotbalistou Bayernu, který vstřelil alespoň jednu trefu v 15 po sobě jdoucích sezonách. Müller je rovněž premiantem Mnichovanů v počtu odehraných sezon, těch má na kontě už 16.

25 - Bayer Leverkusen prozatím nepoznal přemožitele v 25 kláních napříč soutěžemi, čímž se stal prvním německým celkem, kterému se takovýto kousek povedl.

44,5 - Lois Openda zapsal nejrychlejší gól letošní sezony, podařilo se mu to po 44,5 vteřiny od úvodního hvizdu.

100 - Jamal Musiala zaznamenal svůj 100. bundesligový start v zápase proti Wolfsburgu. Talent německého fotbalu se tak zapsal do historie jako čtvrtý nejmladší hráč v tomto století, jenž se může podobnou metou pyšnit. Před ním to dokázali Kai Havertz, Timo Werner a Julian Draxler.

344 - Legendární sudí Felix Brych letos soudcoval své 344. odpískané utkání, čímž v počtu zápasů dorovnal Wolfganga Starka.

400 - Na milník 400 ligových startů dosáhli Marco Reus a Maxmilian Arnold.

39 507 - Dosavadní průměrná návštěvnost nejvyšší německé soutěže činí 39 507 diváků, což z Bundesligy dělá nejsledovanější ligovou soutěž v Evropě.

Dominik Pánek / fotbalportal.cz

Nejnovější články