Zpět na » 1. Bundesliga » Nečekaný ofenzivní duet Guirassy a Undav. Duo, které pozvedlo Stuttgart

Nečekaný ofenzivní duet Guirassy a Undav. Duo, které pozvedlo Stuttgart

Nečekaný ofenzivní duet Guirassy a Undav. Duo, které pozvedlo Stuttgart © iconsport.photo - Hráči Stuttgartu

0

Líbilo se

30.11. - Pro mnohé experty i fanoušky něco nemyslitelného. Stuttgart se místo obvyklých bojů o záchranu nachází na opačném pólu tabulky. Tým z města automobilů vepředu pohání především dvojice Serhou Guirassy a Deniz Undav, která aktuálně patří mezi jeden z nejproduktivnějších ofenzivních duetů.

Asi nikoho nepřekvapí, že Bundeslize vévodí Harry Kane s Leroyem Saném, jejich gólová bilance čítá celkem 26 vstřelených gólů. Hned za nimi však číhá duo Guirassy-Undav, které vstřelilo 22 branek. Když vezmeme v potaz, že Stuttgart nasázel celkem 31 tref, tak je bilance této dvojice o to působivější. Důležitý je ale týmový přínos, jenž se skýtá v celkovém umístění. Stuttgart se totiž prozatím nachází na skvělém 3. místě, což představuje výraznou změnu oproti loňskému ročníku, v němž Švábové skončili třetí od konce.

Především Guirassy vlétl do sezony znamenitým způsobem, a i přes nedávné zranění hamstringu nic nenasvědčuje tomu, že by se něco mělo změnit. V 11. kole se díky jeho přesnému zásahu z penalty mohli Die Roten radovat z vítězství nad Borussií Dortmund.

Nejvýraznější tvář týmu je aktuálně druhá v tabulce kanonýrů a schází ji pouze jeden gól k loňskému rekordu. V předešlém ročníku se o střelecký trůn dělili Niklas Füllkrug a Christopher Nkunku, přičemž každý z nich nasázel 16 přesných zásahů.

Poslední ligový duel sledoval Guirassy pouze z lavičky, nicméně ho skvěle dokázal zastoupit Undav. Forvard zapůjčený z Brightonu přispěl dvěma góly k výhře nad Eintrachtem Frankfurt 2:1. Jednalo se o jeho šestou a sedmou trefu v sezoně, což stihl za pouhých devět odehraných duelů.

„Ve městě se cítím velmi dobře a miluji skvělé fanoušky. Myslím, že to je moje tajemství úspěchu. Cítím se teď opravdu dobře,“ přidal svůj komentář Guirassy. „Máme prvotřídní vztah. Bavíme se a jsme rádi, když ten druhý skóruje. Smějeme se a jsme šťastní, a tak to má být,“ doplnil ho Undav.

Je neuvěřitelné, že tato dvojice už v této sezóně přispěla více góly, než zvládli útočníci Stuttgartu v loňském ročníku Bundesligy 2022/23 (21).

Dominik Pánek / bundesliga.com

Nejnovější články