Zpět na » 1. Bundesliga » Beci z Leverkusenu válcují Bundesligu. Kdo zastaví Frimponga s Grimaldem?

Beci z Leverkusenu válcují Bundesligu. Kdo zastaví Frimponga s Grimaldem?

Beci z Leverkusenu válcují Bundesligu. Kdo zastaví Frimponga s Grimaldem? © iconsport.photo - Tato dvojice ničí Bundesligu

0

Líbilo se

27.11. - Bayer Leverkusen funguje famózně jako celek, obří podíl na tom má i kouč Xabi Alonso. Bayer ještě v této sezóně nepoznal přemožitele a i experti uznávají, že letošek může být tím rokem, kdy Bayer poprvé dosáhne na titul. Jedním z klíčů k úspěchu jsou také wing-beci. Jeremie Frimpong a Alejandro Grimaldo. Ty dvě jména ovládli celou fotbalovou Evropu. Nemají konkurenci.

Xabi Alonso převzal Bayer Leverkusen během minulé sezóny po uznávaném kouči Seoanem. Ten měl katastrofický úvod do sezóny, po kterém byl odvolán. Bayer se otočil o 180 stupňů a nakonec se ještě chytl míst zaručujících Evropu. V této sezóně Xabi Alonso vše posunul na další level. Bayer famózně posílil. Přišel Granit Xhaka, Victor Boniface a Alejandro Grimaldo. Farmaceuti vedou Bundesligu a doposud neprohráli. Soutěží procházejí jako nůž máslem a myslí i na svůj historicky první bundesligový titul.

A obrovskou zásluhu na tom má i Jeremie Frimpong. Nizozemský bek byl už vloni ještě pod Seoanem jednou z mála světlých stránek týmu vedle Moussy Diabyho. Sezónu dokončil s 8 góly a 7 asistencemi. Skvělá čísla, kterými podepsal to, že 11 milionů eur Celticu bylo dobře investovaných. Z pravé strany hraje tradičně hodně vysoko a z toho pramení i vysoká produktivita. Letos? Ve všech soutěžích 5 gólů a 7 asistencí. Jeho cenovka ve 22 letech raketově roste. V budoucnu bude jedním z nejlepších na světě.

Jeremie Frimpong

Snad ještě větší pozornost ale přitahuje Alejandro Grimaldo. Stal se legendou v Benfice, ale rozhodl se pro další krok a v Bayeru podepsal po konci smlouvy zadarmo. Jeden z nejlepších přestupů celého léta. Už má 9 gólů a 6 asistencí. Šílená čísla, jenž dostala 28letého Španěla zpět do národního týmu. Aktuálně je vedle Boniface nejlepším střelcem týmu. V Bundeslize má více gólů jen Leroy Sané, Jonas Wind, Lois Openda a duo Guirassy-Kane. To jsou opravdu ofenzivní hvězdy. Vedle nich vypadá wing-back Grimaldo docela komicky.

Když se ale podíváme na celou fotbalovou Evropu, Alejandro Grimaldo patří mezi vůbec nejlepší hráče této sezóny. Vypadá opravdu neskutečně. Když si navíc vezmeme, že Bayer ho podepsal zadarmo, máme tu neskutečnou krádež. Jeho absenci už cítí i v Benfice. Je jasné, že Frimpong někam v budoucnu odejde, ale i Grimaldo, jemuž bude na startu dalšího ročníku 29, má potenciál na top klub. Proč ne? Pokud Bayer dosáhne nějakého většího úspěchu v tomto ročníku, z velké části půjde za touto dvojicí.

Alejandro Grimaldo

David Suchý / bayer04.de

Nejnovější články