Zpět na » 1. Bundesliga » El Ghazi v Mohuči skončil

El Ghazi v Mohuči skončil

El Ghazi v Mohuči skončil © iconsport.photo - Anwar El-Ghazi naposledy hrál za PSV

0

Líbilo se

03.11. - Nizozemské fotbalové křídlo, Anwar El Ghazi, s okamžitou platností skončil v bundesligové Mohuči. Nšmecký klub mu v pátek večer ukončil smlouvy po jeho nevhodných komentářích k útoku Hamásu na Izrael. V první chvíli se zdálo, že bude událost vyřešena veřejnou omluvou, ale neutuchající El Ghaziho podpora palestinské strany vedla k propuštění hráče a zahájení vyšetřování jeho činů v souvislosti s možným spácháním trestného činu.

Po útoku teroristické skupiny Hamás na Izrael se nizozemský hráč s marockými kořeny jednoznačně postavil na palestinskou stranu, na což klub reagoval velmi jasně a po kontroverzním hráčově příspěvku na sociálních sítích El Ghaziho nejdříve suspendoval.

Následovala oficiální omluva ze strany klubu a také od osmadvacetiletého hráče, který si za svůj příspěvek na instagramu sypal na hlavu popel. Zdálo se, že se rozbouřené vody uklidní a El Ghazi se bude moci vrátit do sestavy. Jednalo se ale pouze o zdánlivý klid před bouří.

El Ghazi se totiž později od omluvy distancoval a publikoval další výroky týkající se izraelsko-palestinského konfliktu. Bundesligový klub neměl jinou šanci, než otevřít nové vyšetřování, které vyústilo v rozvázání kontraktu ze strany Mohuče v pátek večer. „El Ghazi byl suspendován 17. října za to, že zaujal postoj ke konfliktu na Blízkém východě způsobem, který nebyl pro klub únosný.“

Osmadvacetiletý fotbalista na fakt, že zůstal z hodiny na hodinu bez práce reagoval v souladu se svými předchozími výroky. „To není nic v porovnání s peklem v Gaze,“ čímž se pro palestinskou stranu okamžitě stal modlou, ale v Německu si zadělal na velký problém. Čelí totiž trestnímu vyšetřování ze strany státního zastupitelství. Povaha jeho slov je v rozporu se zákazem nenávistným projevů a okresní soud potvrdil, že bude El Ghaziho případ prověřen.

Andrea Suttnerová / bulinews.com, gazzetta.it

Nejnovější články