Zpět na » 1. Bundesliga » Světlo na konci tunelu pro Patrika Schicka: Nastoupí o víkendu v Bundeslize?

Světlo na konci tunelu pro Patrika Schicka: Nastoupí o víkendu v Bundeslize?

Světlo na konci tunelu pro Patrika Schicka: Nastoupí o víkendu v Bundeslize? © iconsport.photo - Patrik Schick v utkání Leverkusenu v Evropské lize

0

Líbilo se

19.10. - Po téměř ročním trápení svítá pro českého reprezentačního útočníka naděje. V sobotu ve Wolfsburgu by se konečně mohl Patrik Schick objevit na bundesligovém trávníku. Ze zdravotního hlediska je fit, před sebou má ovšem, kromě rozjetého Bonifaceho, také nerozehranost po téměř roční pauze a červnové operaci.

Po návratu do týmového tréninku je pro sedmadvacetiletého hráče prioritou dostat se do zápasového vytížení a opět si vybojovat místo v základní sestavě. Vzhledem ke konkurenci špičkových hráčů to není samozřejmost, ani pro hráče, který před dvěma lety naháněl nejlepší bundesligové střelce.

Po dlouhém trápení je ale pro Patrika Schicka důležité, že je opět k dispozici a musí být trpělivý. „Čeká ho ještě dlouhá cesta, ale na té bude mít vliv na naši hru, protože má vynikající kvality, kterou jsou vidět v tréninku,“ vysvětlil prezident Leverkusenu, Simon Rolfes.

Patrik Schick musí nejen nabrat zápasovou praxi, střelec 24 ligových branek ze sezóny 2021/22 bude muset trenéra Alonsa přesvědčit i o tom, že do základní sestavy patří. Zatímco v únoru a březnu 2023, kdy Schick na několik týdnů hrál bez bolesti, Leverkusen alternativu v týmu neměl a českého útočníka rád nasadil, nyní je situace zcela odlišná.

Před českým kanonýrem jako zeď stojí Victor Boniface, který se v sedmi kolech rozstřílel a má na svém kontě sedm branek a dvě asistence. Načasování Patrika Schicka tak není žádným mediálním hitem. Boniface hraje až příliš dobře a pevně drží otěže klubového útoku společně s Florianem Wirtzem, Jonasem Hoffmannem a Adlim.

Šance by mohla přijít v Evropské lize, koneckonců Xabi Alonso už v prvních dvou kolech, do kterých nechal naskočit sedm čerstvých hráčů, naznačil, že by rád využil pohárové Evropy pro točení kádru. Počáteční kratší starty by měly sloužit k nabrání potřebné kondice. V té nejlepší možné musí být český útočník bezpodmínečně na začátku příštího roku, kdy by Boniface a Adlli měli odcestovat k utkáním Afrického poháru a týmu téměř měsíc chybět.

Andrea Suttnerová / kicker.de

Noviny
Nejnovější články