Zpět na » 1. Bundesliga » Výkony Guirassyho vyvolávají debatu o tom, zda Kane nebyl přeplacen

Výkony Guirassyho vyvolávají debatu o tom, zda Kane nebyl přeplacen

Výkony Guirassyho vyvolávají debatu o tom, zda Kane nebyl přeplacen © iconsport.photo - Útočník Stuttgartu Guirassy v bundesligovém utkání

1

Líbilo se

08.10. - Hattrickem během patnácti minut se v sedmém kole Serhou Guirassy zapsal mezi legendy německé Bundesligy. Vytvořil nový rekord německé ligy v počtu vstřelených branek v prvních sedmi kolech a v součtu branek si upevnil první příčku v tabulce střelců. S třinácti brankami mu pouze na záda kouká Harry Kane, velká posila Bayernu Mnichov, a média se ptají, proč v létě bavorský klub neangažoval talentovaného útočníka.

Dosavadní čísla Guirassyho jsou působivá. Pokud by se reprezentanta Guiney dále držela střelecká forma, na konci sezóny by měl na svém kontě více než šedesát ligových branek. To je pochopitelně těžké si i jen představit, i tak má ale nakročeno k nejlepší sezóně kariéry.

Vzhledem k tomu, že sedmadvacetiletý útočník vystřelil Stuttgart do čela bundesligové tabulky, nabízí se otázka, zda si Guirassyho velkého talentu neměl třeba Bayern Mnichov všimnout dříve? Jak uvedl deník Bild, skutečně se tak stalo, v květnu hráče Lothar Matthäus skautoval a dal klubu ta nejlepší doporučení.

Výstupní klauzule Guirassyho v té době byla směšná v porovnání s částkou, kterou se Bayern rozhodl zaplatit za Harryho Kanea. Stuttgart za svého útočníka požadoval 20 milionů eur, ale Bayern se rozhodl vynaložit velké úsilí na podpis anglického kapitána, za kterého nakonec zaplatil více než 100 milionů eur.

Kdyby Bayern na Matthäusův tip zareagoval, ušetřil by si velká vydání. Zůstává ovšem pravdou, že je Harry Kane bezpochyby nejkomplexnějším hráčem a mnohem více zapadá do způsobu hry Bayernu. Bylo by ale velmi zajímavé sledovat, zda by v Allianz aréně Giurassy exceloval podobně jako to dělá ve Stuttgartu.

Andrea Suttnerová / getfootballnewsgermany.com

Noviny
Nejnovější články