Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern se nás bál, myslí si kapitán Hradecký

Bayern se nás bál, myslí si kapitán Hradecký

Bayern se nás bál, myslí si kapitán Hradecký © iconsport.photo - Lukáš Hrádecký v utkání Bayern-Bayer

0

Líbilo se

16.09. - V rozhovoru pro městský zpravodaj se finský brankář a kapitán Bayeru Leverkusen, Lukáš Hradecký, zajímavě vyjádřil k páteční remíze svého týmu ve sledovaném zápase v Allianz Aréně. Pohled rodáka z Bratislavy se pozastavil především na, v některých okamžicích přílišné, ustrašenosti domácího týmu. Leverkusen měl podle Hradeckého zápas pod kontrolou a bod, který pomohl k udržení první pozice v tabulce, byl zasloužený.

Rozdíl jednoho roku je v kariéře Lukáše Hradeckého otočkou o 180°. Zatímco loni na podzim byl finský reprezentační brankář jedním z hráčů s velkou herní krizí, které došla tak daleko, že se klub začal vážně poohlížet na trhu po novém strážci branky, letos Bayer Leverkusen odstartoval bundesligovou sezónu ve velkém stylu a po čtyřech kolech drží první příčku.

Ve sledovaném pátečním zápase proti Bayernu Lukáš Hradecký předvedl několik špičkových zákroků, které tým držely proti domácí vlně. Třiatřicetiletý finský reprezentant vypadal mezi tyčemi neuvěřitelně a v rozhovoru pro Kicker překypoval sebevědomím.

„Byl to můj devátý zápas v Allianz Aréně a nikdy jsme tu nehráli přesvědčivěji. Byl to náš zdaleka nejlepší výkon a zápas jsme měli pod kontrolou. Bylo to vidět už v prvním poločase. Bayern se nechal zatlačovat a možná se nás i bál.

Plán byl před zápasem jasný. Pokud chcete z Allianz arény odvážet body, musí obránci blokovat střely a brankář nějakou chytit. Bod byl velmi zasloužený. Bayern si nemůže stěžovat na to, jak utkání dopadlo. Jsem rád, jak se nám vstup do sezóny daří,“ dodal Lukáš Hradecký, který okomentoval také pokutový kop, který rozhodl o pozdní dělbě bodů. „Jonas Hofmann šel chytře k zemi, ale celkový výkon týmu si zasloužil bod, který si odnášíme.“

Andrea Suttnerová / bulinews.com, kicker.com

Nejnovější články