Zpět na » 1. Bundesliga » Xhaka se vrací do Bundesligy, smlouvu podepsal v Leverkusenu

Xhaka se vrací do Bundesligy, smlouvu podepsal v Leverkusenu

Xhaka se vrací do Bundesligy, smlouvu podepsal v Leverkusenu © iconsport.photo - Granit Xhaka bude mít v Arsenalu těžkou pozici

0

Líbilo se

08.07. - Granit Xhaka se vrací po působení v Arsenalu do Bundesligy. Na pětileté smlouvě se dohodl s Bayernem Leverkusen. Třicetiletý švýcarský reprezentant si nejvyšší německou soutěž vyzkouší podruhé, v letech 2012 - 2016 oblékal dres Borussie Mönchengladbach.

Granit Xhaka zakončil působení v anglické Premier League sezónou, ve které za Arsenal nastoupil do 37 utkání a pomohl svému týmu k celkovému druhému místu v tabulce, jež mu zajistilo účast v Lize mistrů. Tu si nezahraje ve svém novém působišti, v Leverkusenu. Bundesligový klub skončil n celkovém šestém místě a v příští pohárové sezóně bude čelit soupeřům v Evropské lize.

S Granitem se nám podařilo podepsat špičkového profesionála,“ uvedl výkonný ředitel pro sport Simon Rolfes. „Jeho fotbalové kvality jsou dobře známé, ale především je jen velmi málo hráčů, kteří dokáží vést tým tak přesvědčivě, jako on, a to díky své výjimečné mentalitě a osobnosti.

Xhaka pravidelně nastupoval ve středu zálohy Arsenalu a během sedmiletého působení v londýnském celku si připsal 297 soutěžních vystoupení. Pomohl Gunners vyhrát dva FA Cupy a přidal je tak ke dvěma titulům ze švýcarské Superligy za Basilej. Mezi působením ve švýcarské a anglické lize stihl švýcarský reprezentant nastoupit také do 108 bundesligových utkání za Borussii Mönchengladbach.

Německou ligu znám skrz naskrz, vždy jsem ji sledoval, i z Londýna. Bayer 04 je klub s impozantní historií a ambiciózními cíly. Především ho ale vnímám jako klub s velkou budoucností. Rozhovory s lidmi ve vedení byly nesmírně motivující. Lidé jsou ambiciózní a chtějí něčeho dosáhnout, opravdu se těším na další roky," prohlásil při podpisu smlouvy Granit Xhaka, nová posila Bayeru Leverkusen.

Andrea Suttnerová / bulinews.com

Nejnovější články