Zpět na » 1. Bundesliga » Marco Reus prodloužil smlouvu s Borussií Dortmund do léta 2024

Marco Reus prodloužil smlouvu s Borussií Dortmund do léta 2024

Marco Reus prodloužil smlouvu s Borussií Dortmund do léta 2024 © iconsport.photo - Marco Reus prodloužil smlouvu s Borussií Dortmund

0

Líbilo se

27.04. - Sebastian Kehl, Lars Ricken a Romain Weidenfeller. Obrovské klubové legendy ale oni nejsou tím prvním, kdo se vám vybaví, když se řekne ikona Borussie Dortmund. Vždy se vám vybaví Marco Reus. Současný kapitán BVB se nyní rozhodl, že ve svých 33 letech nehodlá měnit klub a s westfálským velkoklubem podepsal novou smlouvu do příštího léta.

Marco Reus je odchovancem Borussie Dortmund, ale do prvního týmu vedla cesta přes menší týmy a Borussii Mönchengladbach. V jejím dresu se stal Reus během 3 fantastických sezón bundesligovou superstar. Odcházel zadarmo a vracel se za pár let za 17 milionů eur. Dnes by ale částka byla obří. Hned ve své první sezóně Reus vstřelil 14 gólů, v té druhé dokonce 16. Přišlo ale jeho první vážnější zranění, díky kterému přišel i o zlatý světový šampionát v Brazílii. Nebýt zranění, Reusova kariéra by dnes mohla vypadat úplně jinak.

Letošní sezóna je pro 33letého ofenzivního záložníka jeho jedenáctou v Borussii Dortmund a vypěstoval si status naprosté ikony. Během kariéry totiž jistě mohl odejít do většího klubu než je Borussia Dortmund. Ale nikdy to neudělal. Zůstal věrný, i když byl zrovna považován za jednoho z nejlepších na světě a jeho jméno se spojovalo třeba s Realem Madrid. Tím si získal fanoušky a stále je pro tým platný. Aktuálně vede Bundesligu a Reus, ačkoliv už není nepostradatelným, se na tom podílí 6 góly a 4 asistencemi.

Borussia se s ním i proto rozhodla prodloužit jeho kontrakt, který mu v létě končil. Podle Sebastiana Kehla vedení ani na chvíli neváhalo a vždy bylo jasno o tom, že Reus nabídku dostane. I přes to, že tu byly spekulace, že na stará kolena by mohl přijít ještě jeden velký přestup a třeba Erik ten Hag by si ho uměl představit v Manchesteru United, Reus už se nemá kam hnát. Je doma, fanoušci by za něj zabíjeli, a jeho klub má stále vysoké ambice a on je součástí plánu. Cesta legendy pokračuje. Údajně se pak spokojí s platem okolo 6 milionů eur, což je polovina jeho stávajícího platu.

David Suchý / bvb.de

Nejnovější články