Zpět na » 1. Bundesliga » Kai Havertz by se Bayernu Mnichov nebránil

1. Bundesliga - Kai Havertz by se Bayernu Mnichov nebránil

Kai Havertz by se Bayernu Mnichov nebránil © iconsport.photo - Kai Havertz si pochvaluje vztah s Tuchelem

0

Líbilo se

31.03. - S příchodem Thomase Tuchela do Bayernu se začínají množit spekulace o tom, že by ho jeho bývalí oblíbenci mohli následovat. Na dotaz ohledně možného opětovného navázání spolupráce s německým manažerem se nyní vyjádřil i hráč Chelsea Kai Havertz, který by se údajně práci pod Tuchelem nebránil. Ohledně Bayernu Mnichov se navíc i kdysi vyjadřoval, že je velmi těžké ho odmítnout.

Kai Havertz je odchovancem Bayeru Leverkusen, za který válel podobně jako nyní Florian Wirtz už jako teenager. Nebylo mu ještě ani 20 let a v Bundeslize dokázal během sezóny vstřelit z pozice ofenzivního záložníka 17 gólů. Chelsea za něj jako za jeden z největších talentů světového fotbalu zaplatila 80 milionů eur. Dal sice vítězný gól ve finále Ligy mistrů, ale z celkového pohledu se od něj čekalo více. Hraje celkem dobře, ale nevede to k číslům, jaká měl v Leverkusenu. Dosud nenašel pozici, ve které by se cítil nejlépe a možná by mu prospěla změna.

O možném přesunu do Německa a konkrétně do Bayernu Mnichov se spekulovalo už dříve. Na jeho aktuální pozici přijde v létě Christopher Nkunku a Havertz by tak mohl o své místo přijít. Chelsea by z finančního hlediska odchody také neuškodily a Havertz by mohl být tím, kdo bude obětován. Nahrává tomu i fakt, že Thomas Tuchel, jeho bývalý trenér, převzal Bayern Mnichov a svého oblíbence by si možná rád přivedl k sobě. Kai Havertz řekl, že znovushledání by se nebránil. Jeho aktuální tržní hodnota je 60 milionů eur což by Bayern za novou ofenzivní hvězdu mohl být ochotný zaplatit.

Odmítnout Bayern bylo těžké a stále by to bylo těžké. S Thomasem Tuchelem máme skvělý vztah a jsem za to vděčný. Pracovat s ním znovu? To by se mi líbilo! Nikdy nevíte, co se ve fotbale stane," odpověděl na otázku ohledně potencionální spolupráce s Tuchelem Kai Havertz.

David Suchý / goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články