Zpět na » 1. Bundesliga » Gvardiol odhalil lásku k Liverpoolu a přiznal, že přestup do Chelsea byl blízko

1. Bundesliga - Gvardiol odhalil lásku k Liverpoolu a přiznal, že přestup do Chelsea byl blízko

Gvardiol odhalil lásku k Liverpoolu a přiznal, že přestup do Chelsea byl blízko © -

1

Líbilo se

10.01. - Chorvatský reprezentat, základní stavební kámen obrany Joško Gvardiol, který momentálně patří mezi nejlepší fotbalové stopery. Jeho výkony jsou ohromující a to je mu teprve 20 let. Vzhledem ke své herní vyspělosti v tak mladém věku je považován za nejlepšího stopera v budoucíh letech a to má prakticky celou kariéru teprve před sebou.

Jeho výkony v Bundeslize a na mezinárodní úrovni přilákaly řadu zájemců, minulé léto o něj usilovala Chelsea. V Lipsku má smlouvu ještě na čtyři roky, ale tento měsíc se o něj opět začne zajímat.

Gvardiol se v létě málem připojil k Chelsea, ale nakonec zůstal v RB Lipsko a podepsal novou smlouvu. Chorvatský obránce po návratu z mistrovství světa přiznal, jak blízko byl k dohodě a zároveň zopakoval, že chce v budoucnu hrát v Premier League.

"Oni [Chelsea] se nevzdali," řekl Gvardiol pro Danas. "Ale bylo dohodnuto, že půjdeme na zimní přestup. Přišla zima, takže musíme zjistit, co a jak dál, ale je to v pořádku, času je ještě dost, uvidíme."

"Odmalička jsem vždycky tíhnul k anglické lize. Všichni víme, jaká je to liga. Nevím, jestli jsem na tu ligu dostatečně vyzrálý a připravený. Uvidíme, až budu cítit, že to je ten správný okamžik, že jsem překročil určitou úroveň a dosáhl hranice v Německu, pak se budu dívat dál."

Zatímco většina přestupových spekulací spojuje Gvardiola se západolondýnským klubem, Realem Madrid a Man City, přiznal i slabost pro dalšího anglického giganta. Na otázku, do jakého klubu chtěl nastoupit, když byl mladší, odpověděl: "Určitě by to byl Liverpool. Odmalička jsem s tátou sledoval spoustu zápasů Liverpoolu a každou sezonu jsme podrobně probrali. Je to klub, který mi zůstal v srdci."

I když přiznal, že se soustředí na příští půlrok s Lipskem, stále existuje možnost, že by se v lednu mohl stěhovat. Německá liga se vrací až 20. ledna, což dává evropským klubům dostatek času na to, aby mladého obránce ulovily, pokud se složí na peníze. Real Madrid údajně navrhl za dvacetiletého hráče 120 milionů eur.

petr magasanik / twitter.com, cnn.com, dailymail.co.uk

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články