Zpět na » 1. Bundesliga » Šéf reprezentace Německa Oliver Bierhoff předčasně rezignoval

1. Bundesliga - Šéf reprezentace Německa Oliver Bierhoff předčasně rezignoval

Šéf reprezentace Německa Oliver Bierhoff předčasně rezignoval © snl24.com - Oliver Bierhoff

5

Líbilo se

07.12. - Manažer německé reprezentace Oliver Bierhoff odstoupil ze své funkce po druhém po sobě jdoucím vyřazení v základní skupině mistrovství světa. Teď už bývalý fotbalový funkcionář zastával v Německém fotbalovém svazu hned několik rolí. Byl také výkonným ředitelem všech reprezentací a akademie svazu. Ve funkci byl od roku 2004 a právě pod jeho vedením se Němci před 8 lety stali mistry světa. Od té doby však síla německého fotbalu na reprezentační scéně uvadá, a na Bierhoffovu osobu tak začal vznikat postupně se zvyšující tlak, jež vyvrcholil nedávným neúspěchem německých fotbalistů v Kataru.

Nakonec se stalo to, po čem někteří fotbaloví fanoušci v Němeku volali už delší dobu. Bývalý legendární útočník v pondělí potvrdil, že jeho odstoupení nabralo reálných rozměrů. Je to podle něj také první krok k patrně nutné přeorganizaci německého fotbalu před Eurem 2024, jež bude Německo hostit.

„Dnes jsem své rozhodnutí oznámil prezidentovi svazu Bernardu Neuendorfovi,“ uvedl Bierhoff ve svém prohlášení. „Uvolňuji cestu, aby bylo možné nastavit nový kurz,“ okomentoval svou rezignaci. U německého svazu by přitom jinak měl platnou smlouvu do konce zmiňovaného Eura 2024.

„Nezvládli jsme zopakovat předchozí úspěchy a v posledních čtyřech letech jsme nedali našim fanouškům důvod k radosti. Také některá naše rozhodnutí, kterým jsme věřili, se ukázala jako špatná. Nikdo toho nelituje víc než já. Beru za to zodpovědnost.“

Ačkoliv Bierhoff neodchází zrovna za zvuku fanfár, je pravdou, že má velkou zásluhu na rozvoji německého fotbalu v posledních dvou dekádách. Kromě zisku několika medailí z mistrovství světa a Evropy také dohlížel na výstavbu trenérského centra ve Frankfurtu nad Mohanem v hodnotě 150 miliónů eur.

V německých médiích se spekuluje, že by se jeho nástupcem mohl stát Fredi Bobic, který momentálně vykonává manažerskou funkci v berlínské Hertě.

Český fanoušek si Bierhoffa může pamatovat z finále mistrovství Evropy v roce 1996, kdy jako střídající hráč nejprve vyrovnal a následně v prodloužení vstřelil zlatý gól, díky kterému se Němci stali vítězi celého turnaje.

Vítek Derner / kicker.de

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

nahradit bierhoffa bobicem bude jako výhra? co bobic v hertě dokázal? Berlín je jediné hlavní město západní Evropy, které nemá kvalitní fotbalový klub

ovmartin23
Nejnovější články