Zpět na » 1. Bundesliga » Co se to děje v Mnichově? Bayern prohrál s Augsburgem a natáhl šňůru bez výhry

Co se to děje v Mnichově? Bayern prohrál s Augsburgem a natáhl šňůru bez výhry

Co se to děje v Mnichově? Bayern prohrál s Augsburgem a natáhl šňůru bez výhry © bavarianfootbalworks.com - Bayern počtvrté v řadě ztratil

0

Líbilo se

18.09. - REVIEW Odchod Roberta Lewandowskiho z Bayernu se během prvních zápasů sezóny zdál být menším problémem, než se nakonec asi i stal. V posledních 3 zápasech Bundesligy Bayern remizoval s Mönchengladbachem, Unionem Berlín a Stuttgartem. Výhra nad Barcelonou měla hráče nabudit a Augsburg měl být jasnou záležitostí. Nebylo tomu tak a Bayern prohrál s outsiderem 0:1.

Robert Lewandowski dal během posledních 3 sezón dohromady 153 gólů a ať se snažíte na přestupovém trhu sebevíc, takový brutální počet gólů, který nedá 98% útočníků v Evropě za celou kariéru, nenahradíte. Polák odešel do Barcelony a náhrada 1:1 nepřišla. Dorazil Sadio Mané, který sice dával góly za Liverpool, ale není klasickou devítkou. Mathys Tel je 17letý talent na křídlo. Koho tedy Bayern má jako čistého hrotového útočníka? Erica Maxima Choupo-Motinga. 33letý Kamerunec je spíše takový meme a nenastupuje skoro ani z lavičky.

Julian Nagelsmann musel změnit hru a nejvýše využívá právě Maného. Za Bayern dal zatím 5 gólů ale netrefil se již v 5 zápasech v řadě. To by se Lewandowskimu nestalo. Celkově se od 30letého Senegalce čeká víc. I v zápasech, kdy byl na listině střelců, to nebylo úplně ono. Ale těmi góly to alespoň šlo obhájit.

Včera se vydal Bayern do Ausgburgu pro 3 body. Jenže ty nepřišly. Augsburg sice tahal celý zápas za kratší konec, ale také zásluhou letos naprosto famózního Gikiewicze se mu podařilo udržet čisté konto. Když pak po Iagově přihrávce překonal Neuera Berisha, Bayern nezareagoval a ztratil už počtvrté v řadě. Takovou šňůru klub snad ani nepamatuje. Dohromady jeho ztráta z posledních 4 zápasů činí 9 bodů. Co se formy z posledních 5 zápasů týče, Bayern by byl v tabulce až devátý.

Pokud si chce Nagelsmann udržet pevnou pozici, musí něco honem rychle změnit. Sezóna je sice dlouhá, ale ztráta 9 bodů ze 4 utkání by Bayern v budoucnu klidně mohla mrzet.

David Suchý / sofascore.com

Nejnovější články