Zpět na » 1. Bundesliga » Domenico Tedesco doplatil na pomalý rozjezd Redbull Lipska

Domenico Tedesco doplatil na pomalý rozjezd Redbull Lipska

Domenico Tedesco doplatil na pomalý rozjezd Redbull Lipska © - Domenico Tedesco na lavičce RB Lipsko skončil

0

Líbilo se

07.09. - Po nečekané a ponižující domácí porážce Lipska v úvodním utkání skupinové fáze Ligy mistrů a špatném startu v Bundeslize, volali fanoušci hlasitě po odvolání trenéra Tedesca. Ten tak přišel o místo trenéra Lipska po necelém roce od příchodu na lavičku, o jeho nástupci se zatím jen spekuluje, klub ale slíbil seznámit veřejnost s volbou co nejdříve.

Zatímco ve středu ráno prostřednictvím oficiálního twitterového účtu klub z Lipska oznamoval, že se s okamžitou platností rozloučil s trenérem Domenicem Tedescem, podobnému scénáři přihlíželi fanoušci londýnské Chelsea, která propustila Thomase Tuchela po překvapivé a bolestivé porážce v Záhřebu.

Shoda náhod? Určitě, fanoušci Lipska ale nyní mohou doufat, že by na lavičku mohlo usednout skutečně zvučné jméno. Lipsko se totiž netají tím, že se snaží s Thomasem Tuchelem navázat kontakt a přivést jej do klubu.

RB Lipsko se s okamžitou platností rozlouřilo s Domenicem Tedescem. Klub opustili také asistenci trenéra Andreas Hinkel a Max Urwantschky. RB Lipsko včas oznámí nástupce,“ bylo plné znění ranní zprávy z twitteru, která ukončila působení trenéra v klubu jen čtyři měsíce poté, Domenico Tedesco RB Lipsko dovedl k první velké trofeji, když s týmem vyhrál Německý pohár.

V posledních dnech ale už bylo vše jinak, Domenico Tedesco doplatil na strašlivý začátek sezóny s bilancí jedné výhry v pěti zápasech. Dvě velmi citelné porážky, v lize s Frankfurtem a v Champions se Šachťarem ale přiměly klub k akci.

Po našem podprůměrném startu do bundesligové sezóny s pěti body v pěti zápasech a nedávných porážkách věříme, že změna vedení je správným krokem k rychlému obratu,“ uvedl generální ředitel Lipska Oliver Mintzlaff.

Domenico Tedesco, který během předchozích působení v Německu dokázal dovést Schalke k druhému místu v Bundeslize, převzal tým v prosinci loňského roku a Lipsko vytáhl z jedenáctého místa do první čtyřky. Tým vedl pouhých devět měsíců, což je déle než jeho předchůzdce Marsch. Rychlé střídání po sobě jdoucích trenérů vyvolává otázku ohledně kontroverzní klubové politiky, kterou si Redbull Lipsko buduje.

Za jeho působení jsme měli velmi úspěšnou druhou polovinu sezóny a kvalifikovali jsme se do Ligy mistrů. Pod jeho vedením jsme také vyhrál Německý pohár, náš první velký titul. Domenico Tedesco se podílel na nejúspěšnější sezóně v historii našeho mladého klubu,“ dodal generální ředitel Mintzlaff. Ani to však Tedescovi nestačilo k tomu, aby dostal na lavičce více prostoru.

Ať už Tedesca u kormidla klubu nahradí kdokoliv, nemohl si přát těžší začátek. Lipsko v sobotu hostí Borusii Dortmund a ve středu se představí na půdě evorpského šampiona Realu Madrid. Zatímco Lipsko trvá na tom, že domlouvá schůzku s bývalým trenérem Chelsea, Thomasem Tuchelem, média se předhání v hledání Tedescova nástupce a tvrdí, že místo přijme Marco Rose. Ten by se tak v sobotu mohl postavit proti svému bývalému zaměstnavateli, Dotmundu.

Andrea Suttnerová / bundesliga.com bulinews.com, sportsbrief.com, onefootball.com

Nejnovější články