Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern se rozloučí se dvěma mladíky. Na odchodu jsou Richards a Zirkzee

1. Bundesliga - Bayern se rozloučí se dvěma mladíky. Na odchodu jsou Richards a Zirkzee

Bayern se rozloučí se dvěma mladíky. Na odchodu jsou Richards a Zirkzee © fcbayern.com - Chris Richards míří do Crystal Palace

0

Líbilo se

20.07. - S příchody musí přijít i nějaké odchody. Své o tom ví i Bayern, který prožívá poměrně rušné přestupové období. Po odchodu Roberta Lewandowskiho do Barcelony ho bude nejspíše následovat dvojice mladíků. Jsou jimi Joshua Zirkzee a hlavně Chris Richards, který se měl dohodnout s Crystal Palace.

Rozdíl mezi odchodem polského kanonýra a plánovaným odchodem těchto dvou hráčů je ale zásadní. Konec Richardse a Zirkzeeho z klubu můžeme nazvat s trochou nadsázky příjemným. Klub pro ně místo nemá a navíc přinesou do kasy nezanedbatelnou částku.

Chris Richards je velmi blízko přesunu do Premier League. 22letý Američan hraje na pozici stopera a v minulé sezóně hostoval v Hoffenheimu. Tam sice nebyl vyloženě nepostradatelným a limitovala ho zranění, kvůli kterým vynechal 11 zápasů, ale prokázal svůj velký potenciál, kterého si všimly i ostatní kluby. Zejména pak tedy Crystal Palace. S tím už je Richards údajně domluven a přestupová částka by se měla pohybovat mezi 15 a 20 miliony eur.

Joshua Zirkzee byl taktéž na hostování. Herní praxi sbíral v Anderlechtu. Po loňském výbuchu v Parmě se konečně zadařilo. 21letý Nizozemec, který v sezóně 19/20 zazářil i v áčku Bayernu, se stal pro slavný belgický klub nepostradatelným mužem a více gólů měl dohromady již pouze veterán Rafaelov. Bylo jich celkem 18, ke kterým Zirkzee přidal i nádherných 13 asistencí. U něj by se cenovka měla pohybovat taktéž kolem 15 milionů eur. Mluvilo se o zájmu Ajaxu a Stuttagrtu.

Finance z těchto přestupů by Bavoři chtěli využít k nákupu Konrada Laimera z Lipska a 17letého útočníka Rennes Mathyse Tyla. Spekulovalo se i o příchodu útočníka Stuttgartu Saši Kalajdžiče. Tam to ale alespoň prozatím na dohodu nevypadá.

David Suchý / nbcsports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články