Zpět na » 1. Bundesliga » Dokáže Robert Lewandowski překonat vlastní střelecký rekord?

1. Bundesliga - Dokáže Robert Lewandowski překonat vlastní střelecký rekord?

Dokáže Robert Lewandowski překonat vlastní střelecký rekord? © skysports.com, fotbalportal.cz - Lewandowski chce zůstat v Bayernu

1

Líbilo se

27.02. - V uplynulé sezóně se polskému kanonýrovi podařilo stanovit nový střelecký rekord Bundesligy, když nastřílel neuvěřitelných jednačtyřicet branek. Po téměř padesáti letech tak překonal rekord, jehož džitelem byl Gerd Müller. Může být letos Lewandovski ještě lepší?

Když sezónu 1971/72 zakončil Gerd Müller s úctihodnými čtyřiceti zářezy na pažbě, mnozí tvrdili, že tento počin nebude nikdy překonán. Nejblíže tomu byl v roce 1977 Gerdův jmenovec Dieter Müller, který v dreus Kolína nad Rýnem nastřílel „pouze“ třicetčtyři branek. Až v sezóně 2019/20 se letitý rekord podařil Lewandowskému vyrovnat, o seónu později překonat a nyní má polský reprezentant našlápnuto na to, aby vlastní rekord ještě vylepšil.

Jak totiž Lewandowského známe, v druhé polovině sezóny můžeme očekávat stupňující se formu. Také Bayern Mnichov si oproti předchozím sezónám vytváří více šancí a pokud Robert Lewandowski nevynechá žádné ze závěrečných deseti ligových utkání, bude se jeho rekord otřásat v základech.

Třináct branek stačí na vyrovnání stávajícího rekordu, o jednu víc na stanovení nového. Robert Lewandowski hraje rekordní sezónu každopádně. Dokázal stanovit osobní rekord v počtu branek nastřílených během jednoho utkání (pět) a v počtu hattricků (dva). Mimo fobalový pažit byl zvolen podruhé za sebou FIFA nejlepším hráčem roku. Jen Zlatý míč mu trochu překvapivě unikl mezi rukama.

V dohlednu je také další Müllerův rekord, ten v celkovém počtu nastřílených branek v Bundeslize. Robert Lewandowski už má na svém kontě více než 300 branek a Müllerových 365 gólů už se nezdá zase až tak vzdálených. Pokud má někdo na to, aby pokořil hranici 42 branek, pak je to právě Lewandowski.

Andrea Suttnerová / bundesliga.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články