Zpět na » 1. Bundesliga » Serge Gnabry a Bayern mají k dohodě daleko

1. Bundesliga - Serge Gnabry a Bayern mají k dohodě daleko

Serge Gnabry a Bayern mají k dohodě daleko © Daily Mail - Serge Gnabry

1

Líbilo se

26.02. - Pravé křídlo Bayernu Mnichov, Serge Gnabry, který do týmu bundesligového šampiona přišel v létě 2018 se zatím se svým zaměstnavatelem nedokázal dohodnout na podmínkách nové smlouvy. Ta stávající mu vyprší v létě 2023 a požadavky obou zúčastněných stran jsou zatím příliš vzdáleny.

Evropské kluby s napětím očekávají, zda jednání mezi Gnabrym a Bayernem dopadnou. O německého reprezentanta totiž je velký zájem a mezi prvními by se jistě o pravé křídlo přihlásil Real Madrid. Bundesligový gigant by si proto měl dát velký pozor, aby nedošlo na další případ „Alaba“. Rakouský klenot z bavorské metropole odešel po desetiletém působení právě poté, co se nedohodl na podmínkách nové smlouvy. A zamířil jak jinak než do Realu Madrid.

Španělský gigant tehdy rakouskému reprezentantovi nabídl královský plat 12 milionů eur za sezónu a nahradil tak díru po Sergio Ramosovi. David Alaba se v Madridu usadil výborně a s Militaem dirigují obranu Realu na jedničku. Přestupní částka byla nulová a přesto, že Madrid musel zaplatit vysoké poplatky na provizích agentům, šlo o výhodnou operaci, kterou by Real rád zopakoval.

V této souvislosti citují španělské deníky stále častěji Gnabryho jméno. Podle německého tisku požaduje pravé křídlo Bayernu smlouvu ve výši 15 milionů eur, ale vedení klubu se domnívá, že úroveň je bez pochyby skvělá, ale neodpovídá tak vysokému požadavku.

Německý ligový šampion je ve svých platových pravidlech velice striktní a každého hráče dokáže „zaškatulkovat“ do platové třídy. Pokud požadavky hráče následně neopovídají danému platovému stropu, nemá Bayern vůbec problém hráči ukázat, kde jsou dveře.

Sergio Gnabry by si rád vydělal podobné peníze jako Coman a Sané, ale Bayern dál vede svou. Gnabry není absolutním top playerem. V sezóně 2019/20 možná mezi ně patřil, dokázal také nastřílet 21 branek, ale v loňském roce už to bylo pouze deset. Do léta je ještě dostatek času, ale vypadá to, že vyjednávání mezi hráčem a vedením klubu budou složitá.

Andrea Suttnerová / as.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články