Zpět na » 1. Bundesliga » Patrik Schick zvolen hráčem měsíce prosince 2021

1. Bundesliga - Patrik Schick zvolen hráčem měsíce prosince 2021

Patrik Schick zvolen hráčem měsíce prosince 2021 © - Patrik Schick vítězem ankety Hráč měsíce prosinec 2021

1

Líbilo se

14.01. - Tradiční fanouškovská online anketa přináší do české fotbalové kotliny radostnou zprávu. Nejlepším hráčem Bundesligy za měsíc prosinec 2021 byl zvolen ostrostřelec národního týmu, Patrik Schick. Útočník Leverkusenu v nabité konkurenci porazil Lewandovského, Gnabryho, Nkunku, Lindstroma a další hvězdy německé soutěže.

Díky hlasům německého portálu bundesliga.com se vítězem ceny o nejlepšího hráče Bundesligy za měsíc prosinec 2021 stal Patrik Schick z Leverkusenu. Český bomber porazil dvojici z Bayernu Mnichov - Roberta Lewandowského a Serge Gnabryho, dále také útočníka RD Lipsko Christophera Nkunku, obránce Eintrachtu Lindstroma a oporu Freiburgu Nica Schlotterbecka.

I v letošní sezóně se portál Bundesliga rozhodl odměňovat výjimečné individuální výkony hráčů v lize. Cenu Hráč měsíce zavedla v sezóně 2018/2019 Německá fotbalová liga ve spolupráci s partnerem EA Sports. O vítězi se každý měsíc rozhoduje ve dvoukolovém procesu, kdy se nejdříve vyhodnocují individuální statistiky a pak přijde na řadu hlasování odborníků a fanoušků.

Prosinec 2021 odstartoval Patrik Schicka ve velkém stylu. Nejdříve si domů odnesl cenu Matchball Bundesligy poté, co Furth zničil čtyřmi brankami. Cenu věnoval především celému týmovému výkonu, bez kterého by podle vlastních slov nebyl schopen být tam, kde nyní je. „Po zranění ještě nejsem stoprocentní,“ potvrdil médiím. Stal se každopádně prvním hráčem Leverkusenu, kterému se v ligovém utkání podařilo vstřelit čtyři branky.

Schickovo tažení pokračovalo ve Frankfurtu a Hoffenheimu. Trenér Gerardo Seoane je z českého útočníka nadšený. Podepsal se pod osm posledních branek Leverkusenu a pokud bude ve své fantastické formě pokračovat, je velice pravděpodobné, že překoná klubový rekord Waldhofa Mannheima, kterému se v průběhu dvou měsíců podařilo vstřelit deset branek. Patrik Schick má na vyrovnání rekordu ještě celý leden, uvidíme, zda se mu to podaří.

Andrea Suttnerová / bundesliga.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články