Zpět na » 1. Bundesliga » V Premier League je sháňka po hvězdičce Leverkusenu

V Premier League je sháňka po hvězdičce Leverkusenu

V Premier League je sháňka po hvězdičce Leverkusenu © Bundesliga - Florian Wirtz se v Německu stává superstar

2

Líbilo se

30.09. - Když v jedné z pěti nejlepších evropských soutěží výkonnostně vyletí jakýkoliv teenager, jako první jej obyčejně mají v hledáčku zámožné kluby z Ostrovů, zvlášť v ekonomicky složité koronavirové době. Výjimkou není ani Florian Wirtz, ofenzivní záložník Bayeru Leverkusen, který si už v osmnácti letech může vybírat z honosných nabídek. Jakou však zvolí a kdy se tomu tak stane?

V sezóně 2019/20 debutoval na bundesligové scéně pět dní po sedmnáctých narozeninách, čímž překonal prvenství svého bývalého spoluhráče Kaie Havertze jakožto nejmladšího hráče mezi německou elitou. Během minulého ročníku už se stal klíčovou součástí týmu a ani letos nepřestává růst.

Prvních pět ligových kol mu stačilo na bohatou nadílku pěti gólů a pěti asistencí. Další trefu přidal v Evropské lize. Ačkoliv na něj trenér Gerardo Seoane plně spoléhá, s produktivitou a dobrými výkony pochopitelně jde ruku v ruce také pozornost zvenčí.

Daily Mirror informuje, že Wirtze sledují skauti Manchesteru United, City, Liverpoolu, Chelsea i Arsenalu, tedy ta nejvyšší britská smetánka. Nepřekvapivě se mluví také o zájmu Bayernu Mnichov, jenž je častou destinací talentovaných německých mladíků odjinud.

„Florian jednoznačně chce ještě dva roky hrát důležitou roli v Leverkusenu," vyznal se nedávno Wirtzův otec a agent v jedné osobě. Německá média přitom tvrdí, že už se neoficiálně setkal se sportovním ředitelem Bayernu Hasanem Salihamidžićem. Budoucnost reprezentanta našich západních sousedů tak zůstává prozatím nejistá.

Vojtech Olšr / fotbalportal.cz, mirror.co.uk

Nejnovější články