Zpět na » 1. Bundesliga » Nekalé praktiky agenta, hvězda Bundesligy hrála pod falešnou identitou

1. Bundesliga - Nekalé praktiky agenta, hvězda Bundesligy hrála pod falešnou identitou

Nekalé praktiky agenta, hvězda Bundesligy hrála pod falešnou identitou © futaa.com -

0

Líbilo se

09.06. -

Útočník Silas Wamangituka z německého klubu VfB Stuttgart v úterý prozradil, že jeho pravé jméno je Silas Katompa Mvumpa a ve skutečnosti je o rok starší, než doposud uváděl. Fotbalista o dané skutečnosti informoval vedení svého zaměstnavatele a uvedl, že se stal obětí machinací jeho předchozího agenta.

„V posledních letech jsem žil v neustálém strachu, obával jsem se také o svou rodinu v Kongu. Přiznat pravdu bylo nesmírně obtížné,“ uvedl útočník.

Rodáka z Kinshasy pozval na zkoušku belgický klub Anderlecht Brusel v roce 2017. Hráčovi mělo být 18 let, ale ve skutečnosti byl o rok starší.

Belgičané měli zájem ho angažovat, ale doporučili mu, aby se vrátil do vlasti, než mu vyprší vízum, a vrátil se pak s novým.

Tehdejší fotbalový agent mu však řekl, že pokud se vrátí z Belgie do Afriky, zpět se už nedostane.

Silas byl velmi mladý, nezkušený a sám, proto vložil důvěru do rukou agenta, kterého poznal ještě v Kongu.”

V Paříži žil s agentem, který ho odřízl od okolního světa. Silas nikdy neměl přístup ke svému účtu nebo dokumentům," uvádí se ve stanovisku Stuttgartu, který se rozhodl nepřijmout sankce vůči svému útočníkovi.

Agent totiž hráči zařídil změnu identity a datum narození změnil ze 6. 10. 1998 na 6. 10. 1999.

Africký fotbalista přišel do Evropy v roce 2017 a nakonec hrál ve Francii za tým Olympique Alés v nižší soutěži, poté přestoupil do druholigového týmu FC Paříž.

Tam se mu střelecky dařilo a v srpnu 2019 jej získal Stuttgart. Bundesligový účastník již získal z Afriky původní dokumenty svého hráče a kontaktoval i Německou fotbalovou federaci (DFB).

Situace by neměla ohrozit jeho další působení v klubu, protože jeho licence stále platí.

Silas zůstává hráčem a osobou, která se ve Stuttgartu dostala do srdcí fanoušků i spoluhráčů. Stal se obětí a my ho budeme chránit,“ uvedl sportovní ředitel německého klubu Sven Mislintat.

21letý Silas Wamangituka, po novém však již 22letý Silas Katompa Mvumpa, v sezoně 2020/21 odehrál v Bundeslize 25 duelů a vstřelil v nich 11 gólů, čímž se stal druhým nejlepším střelcem týmu.

V listopadu, prosinci a únoru byl dokonce vyhlášen za nejlepšího mladého hráče Bundesligy, tzv. Bundesliga Rookie of the Month.

Gabriela Průšová / skysports.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články