Zpět na » 1. Bundesliga » Alaba oficiálně oznámil odchod, nový klub ale neprozradil

1. Bundesliga - Alaba oficiálně oznámil odchod, nový klub ale neprozradil

Alaba oficiálně oznámil odchod, nový klub ale neprozradil © 90min.com - Na nové angažmá se už těší David Alaba

0

Líbilo se

16.02. - Tak jako v podstatě každoročně i letos s blížícím se letním přestupním obdobím začíná být jasné, kteří fotbalisté si nechají doběhnout smlouvy a ocitnou se na trhu volných hráčů. Možná nejsledovanější byl během posledních týdnů a měsíců případ Davida Alaby. Opora Bayernu Mnichov nyní definitivně vyhlásila, že se s Allianz Arenou po sezóně rozloučí.

28letý stoper, jenž se do středu obrany postupně přesunul z levého beka, platil v minulém zlatém ročníku Bayernu, kdy vyhrál bundesligový hegemon hned tři trofeje a další přidal nedávno na klubovém MS, za velkou oporu týmu. Levonohý zadák odehrál v probíhající sezóně celkem 29 soutěžních utkání.

„Rozhodl jsem se, že odejdu a zkusím si něco nového," potvrdil dnes médiím četné spekulace. „Pochopitelně to nebylo vůbec jednoduché, působil jsem tady třináct let a klub pro mě znamená mnoho. Jdu si za výzvou, nikoliv penězi. Mám před sebou ještě šest nebo sedm let profesionálního fotbalu, takže toho chci využít."

Zahraniční bulvár informoval o tomto Alabově záměru snad už od zimy. Od té doby se ve spojitosti s rodákem z Vídně skloňuje především Real Madrid, který pro změnu marně vyjednává o prodloužení kontraktu se Sergiem Ramosem. Bayern sám už se přitom také musí začít ohánět po středním obránci, velmi pravděpodobně mu totiž krom rakouského reprezentanta zadarmo prchne rovněž Jérôme Boateng.

V osobě Davida Alaby unikne Bavorům mimo skvělého fotbalisty také přibližně 60 miliónů euro, na které je 180 centimetrů vysoký borec hodnocen. Ačkoliv trenér Hansi Flick několikrát přesvědčoval o tom, že Mnichovští mají situaci pod kontrolou, do Alabova svědomí evidentně sáhnout nedokázal.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, 90min.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články