Zpět na » 1. Bundesliga » Lipsko má náhradu za Schicka s Wernerem, zbývá jen oficiální razítko

1. Bundesliga - Lipsko má náhradu za Schicka s Wernerem, zbývá jen oficiální razítko

Lipsko má náhradu za Schicka s Wernerem, zbývá jen oficiální razítko © 90min.com - Řady prvního týmu Lipska zanedlouho posilní Alexander Sörloth

0

Líbilo se

22.09. - Mančaft pod taktovkou rakouského koncernu na výrobu energetických nápojů zažil možná nejúspěšnější sezónu ve své historii, nevalné pohyby na hráčském trhu ale hrozily značným pohoršením oproti třetím ligovému místu a semifinále Ligy mistrů. Celek z Red Bull Areny právě se startem Bundesligy konečně hrábnul hluboko do kasičky, nasnadě je příchod talentovaného útočníka.

Řeč je o Alexanderu Sörlothovi. Norského šutéra, který momentálně patří Crystal Palace, média delší dobu spojovala s transferem k londýnským Tottenhamem, tato jednání však postupně dosáhla bodu mrazu. Ve spekulacích se rovněž objevoval Manchester United, také Red Devils ovšem ostrouhají. Sörloth se totiž brzy upíše týmu Juliana Nagelsmanna.

Základní výše přestupní částky dosahuje 22 miliónů euro, v dohodě jsou ale pochopitelně zahrnuty rovněž aplikovatelné bonusy. Konkrétní podmínky smlouvy samotného hráče pravděpodobně zahlédnou světlo světa až po oficiálním přesunu. K tomu by mělo dojít během následujících dní.

195 centimetrů vysoký rodák z Trondheimu poprvé nastoupil s profesionálními fotbalisty v mateřském Rosenborgu, přes další norský tým Bodø se pak propracoval až do Groningenu. Z Nizozemska se však brzy stáhnul a přestup do zmiňovaného Crystal Palace si vybojoval jednou povedenou sezónou v Midtjyllandu.

Lipsko, které během letních měsíců přišlo o Tima Wernera s českým reprezentantem Patrikem Schickem, ale jistě přihlíželo především na Sörlothovo loňské hostování v Trabzonsporu, kde nasázel celkem 33 soutěžních gólů. 24letý forvard se o místo v základní sestavě porve s Hee-Chan Hwangem, posilou ze Salcburku, Yussufem Poulsenem a Jeanem-Kévinem Augustinem.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Shick je nenahraditelnej, tečka.

barbossaCFC
balmain - 24.09. Odpovědět

Pravda.

balmain
Reklama
Reklama
Nejnovější články