Zpět na » 1. Bundesliga » Patriku Schickovi sice vypršela opce na přestup, Lipsko se jej však ani přesto nechce vzdát

1. Bundesliga - Patriku Schickovi sice vypršela opce na přestup, Lipsko se jej však ani přesto nechce vzdát

Patriku Schickovi sice vypršela opce na přestup, Lipsko se jej však ani přesto nechce vzdát © Goal.com - Patrik Schick by v Lipsku rád pokračoval

2

Líbilo se

07.07. - Budoucnost českého forvarda číslo jedna ještě stále není vyřešená. Na jaře se po některých rozhovorech s trenérem Julianem Nagelsmannem zdálo, že Lipsko už o Schickovy služby tolik nestojí, dle nedávných zpráv je však opak pravdou. Saský klub pouze nepřistoupil na relativně vysokou přestupní opci a trvalý přesun z AS Řím se pokusí zrealizovat alternativní cestou.

Prvním krokem bylo prodloužení hostování až do konce závěrečných bojů Ligy mistrů. Lipsko totiž začátkem července opustil Timo Werner a v prvním týmu tak zbyli pouze dva čistokrevní útočníci. Tým sponzorovaný koncernem Red Bull tedy bude po zbytek prodloužené sezóny spoléhat na duo Schick, Poulsen.

Mezitím si zástupci Lipska chtějí 24letého odchovance Sparty zajistit i pro nadcházející ročníky. Schickova tržní hodnota momentálně činí 20 miliónů eur, což už je částka podstatně přijatelnější v porovnání s výší zmiňované přestupní klauzule. Ta údajně zahrnovala sumu šahající k 30 miliónům, přičemž už samotné roční vypůjčení stálo třetí tým Bundesligy přibližně 3,5 miliónu.

Kouč A-mužstva Julian Nagelsmann se přitom během června vyjádřil, že si není jistý klubovým rozpočtem ani za předpokladu kvalifikace do příštího ročníku Champions League. 53 miliónů eur z prodeje Wernera do Chelsea však finanční situaci v Red Bull Areně určitě pomohlo. Vedení dokonce rozpracovalo příchod třetího snajpra Hwanga Hee-Chana ze Salcburku.

Patrik Schick se v zemi našich západních sousedů kvůli táhlým problémům s kotníkem zvykal pomalu, po zimní přestávce se ovšem chytil a to jak výkonnostně, tak i co se produktivity týče. Výslednou bilancí deseti vstřelených gólůa tří asistencí ve 26 soutěžních zápasech pražský rodák znovu ukázal, jaký v něm dřímá potenciál. Teď jen, aby se mu dostalo správného prostředí k růstu.

Vojt?ch Olšr / onefootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

No doufám, že se jim podaří Patrika koupit, Lipsko mu sedlo skvěle a další stěhování by teď bylo na škodu

Tomguncz1
Reklama
Reklama
Nejnovější články