Zpět na » 1. Bundesliga » Česká ofenzivní jednička nejspíše dres nezmění. Lipsko na Schicka nemá dostatek financí

1. Bundesliga - Česká ofenzivní jednička nejspíše dres nezmění. Lipsko na Schicka nemá dostatek financí

Česká ofenzivní jednička nejspíše dres nezmění. Lipsko na Schicka nemá dostatek financí © goal.com - Změní Patrik Schick přes léto znovu působiště?

1

Líbilo se

04.06. - Pro odchovance pražské Sparty byl přesun do Německa vysvobozením. V AS Řím se trápil a svůj potenciál znovu probudil až v kádru RB Lipska. To ale i přes uspokojivé výkony českého forvarda pravděpodobně nebude moci přetavit hostování v trvalý přestup. Na vině je podle hlavního trenéra Nagelsmanna neočekávaná ekonomická krize.

V Bundeslize Patrik Schick zavzpomínal na staré časy v Sampdorii Janov. Oproti pomaleji hrajícímu Římu, kde se celá taktika točí kolem bosenského obra Edina Džeka, mu jednoznačně více svědčí přímočařejší přechod do útoku. V Red Bull Areně těží ze spolupráce s rychlými, technickými a podobně hladovými mladíky.

Přestože má v A-týmu nabitou konkurenci, jmenovat můžeme například ofenzivní zbraně Tima Wernera či Yussufa Poulsena, ve dvojčlenném útoku si již pomalu našel trvalé místo. Zlomový pro něj byl začátek prosince, kdy se oprostil od zranění kotníku a začal střílet góly. V ligové soutěži jich letos stihl nasázet devět, přičemž branku zapsal v obou posledních zápasech proti Hertě Berlín a Kolínu nad Rýnem.

Opce na přestup v hodnotě 29 miliónů eur by pro Schickova dočasného zaměstnavatele za běžných okolností mohla být zajímavá, problém však v této nelehké době představují peníze. Ačkoliv Lipsko štědře sponzoruje magnát na poli energetických drinků, koronavirová pandemie podstatně poznamenala finanční chod všech fotbalových organizací.

Doufám, že se dokážeme kvalifikovat do Ligy mistrů, ale ani v takovém případě nevidím Schickův přestup jako realizovatelný. Máme pro léto připravený úzký rozpočet, který musíme respektovat. Pokud navíc nikoho neprodáme, nebudeme moci ani kupovat. Tak to prostě je,” komentoval situaci do mikrofonů německého deníku Bild trenér Die Bullen Julian Nagelsmann.

Další možností by mohlo být vyjednání nižší přestupové částky, AS Řím ovšem příliš pod cenu jít nechce. Tržní hodnota českého reprezentanta se pohybuje kolem 25 miliónů eur a uspěchané prodeje italský velkoklub nemá v úmyslu. Kdyby Schick na Apeninském poloostrově skutečně setrval, boj o minuty na hřišti by pro něj byl více než těžký.

Vojt?ch Olšr / forzaitalianfootball.com, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře

Tohle by byla velká škoda, Patrikovi Lipsko náramně sedlo stejně jako Bundesliga...pokud prodají Wernera, tak by snad Patrik mohl přijít

Tomguncz9
cukr - 04.06. Odpovědět

Pokud prodají Wernera, tak mít budou

cukr
balmain - 04.06. Odpovědět

tak je otázka, zda o Schicka opravdu tolik stojí, nebo zda za Tima nemají už vymyšlenou nějakou jinou náhradu v Německu

balmain
Reklama
Reklama
Nejnovější články