Zpět na » 1. Bundesliga » Levnější přestupy? Ale kdepak, Dortmund i Leverkusen chtějí za svoje hvězdy přes 100 milionů liber

1. Bundesliga - Levnější přestupy? Ale kdepak, Dortmund i Leverkusen chtějí za svoje hvězdy přes 100 milionů liber

Levnější přestupy? Ale kdepak, Dortmund i Leverkusen chtějí za svoje hvězdy přes 100 milionů liber © SkySports.com - Jadon Sancho a Kai Havertz

1

Líbilo se

31.03. - VIDEO Pokud někdo očekával, že by kvůli finančním dopadům koronaviru mohly v létě klesnout přestupové částky ve fotbale, zřejmě se mýlil. Alespoň tak to vypadá podle požadavků bundesligových celků Borussie Dortmund a Bayeru Leverkusen, které trvají na tom, že svoje hvězdné hráče neprodají za méně než 100 milionů liber.

Přestupové částky ve fotbale se v posledních letech vyšplhaly do astronomických rozměrů a zatím se zdá, že na tomto trendu nic nezmění ani finanční ztráty klubů způsobené neplánovanou přestávkou z důvodu epidemie koronaviru.

Dva přední bundesligové kluby Borussia Dortmund a Bayer Leverkusen neočekávají, že v létě budou pod zvýšeným tlakem na generování příjmů z prodeje hráčů a nadále si stojí za tím, že svoje hráče nebudou prodávat pod cenou.

Přestože řada zdrojů tvrdí, že přestupové poplatky by se mohly v létě snížit až o 50 procent, neočekává se, že to bude mít dopad na cenu největších hvězd typu Jadona Sancha a Kaie Havertze.

S přestupem obou hráčů jsou dlouhodobě spojovány anglické velkokluby v čele s Manchesterem United a Chelsea, Dortmund a Leverkusen však trvají na cenách hráčů a dokonce jsou ochotni počkat s jejich prodejem až do roku 2021, kdy oběma bude zbývat jen rok do konce smlouvy.

Sancho je jedním z nejtalentovanějších hráčů v Evropě a patří mezi klíčové postavy Borussie Dortmund už od roku 2017, kdy do Německa zamířil z akademie Manchesteru City.

Havertz je považován za velkou budoucnost německého fotbalu a se svými 38 góly ve 139 utkáních za Leverkusen si získal pozornost největších anglických klubů i Bayernu Mnichov.

Kam dál?

Více informací o Manchester United naleznete zde.

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články