Zpět na » 1. Bundesliga » Thiago Alcantara vyloučil letní přestup do Manchesteru City

Thiago Alcantara vyloučil letní přestup do Manchesteru City

Thiago Alcantara vyloučil letní přestup do Manchesteru City © bayernforum.com - Guardiola a Thiago Alcantara

1

Líbilo se

18.02. - Španělský záložník Thiago Alcantara se stal jedinou posilou z Barcelony, kterou si po svém příchodu do Bayernu Mnichov s sebou přivedl kouč Pep Guardiola, nadaný playmaker ale vyloučil, že by svého manažera následoval i do Manchesteru City. Thiago Alcantara uvedl, že je zavázán Bayernu a nemá v úmyslu z klubu odcházet.

Současný kouč Bayernu Mnichov Pep Guardiola se v létě přesune do Manchesteru City a podle zpráv z britského tisku by si na Etihad Stadium mohl přivést několik hráčů z bavorského velkoklubu, mezi nimiž by mohli být Robert Lewandowski a Thiago Alcantara.

Polský útočník Lewandowski ale navzdory spekulacím o odchodu do zahraničí potvrdil, že je připraven podepsat v Bayernu Mnichov novou smlouvu, přičemž o změně dresu nepřemýšlí ani Thiago, který byl ještě před svým přestupem do Bayernu v roce 2013 spojován s Manchesterem United.

„Vždy se najde mnoho fám. Faktem je, že Guardiola jde do Manchesteru City a my musíme jeho rozhodnutí respektovat,“ řekl Thiago pro Bild. „Nic však není pravdy na spekulacích, že bych ho mohl následovat.“

„Nepodepisoval bych nový kontrakt, pokud bych chtěl z klubu odejít. Svůj kontrakt jsem prodloužil z nějakých důvodů.“

Thiago Alcantara podepsal teprve loni v srpnu na Allianz Areně novou čtyřletou smlouvu, kvůli zraněním ale odehrál španělský reprezentant v letošní sezóně pouhých devět bundesligových utkání jako hráč základní sestavy.

Kam dál?

Vít Sedlák / SkySports.com, FotbalPortal.cz

Nejnovější články