Zpět na » 1. Bundesliga » Thiago Alcantara se upsal Bayernu až do roku 2019

Thiago Alcantara se upsal Bayernu až do roku 2019

Thiago Alcantara se upsal Bayernu až do roku 2019 © zimbio.com - Thiago Alcantara prodloužil smlouvu v Bayernu Mnichov

0

Líbilo se

28.08. - Bayern Mnichov a Thiago Alcantara se úspěšně dohodli na prodloužení smlouvy, jejíž původní trvání bylo do roku 2017. Nicméně po novém podpisu je jasné, že by měl španělský záložník zůstat v Mnichově minimálně o dva roky déle.

Čtyřiadvacetiletý fotbalista neprožil zrovna šťastnou minulou sezónu. Díky zranění kolena, které si přivodil v dubnu, byl totiž dlouhou dobu mimo hru a do zápasu zasáhl až v úvodním kole Bundesligy proti Hamburku, kdy v 72. minutě vystřídal Lahma.

Z podepsání nové smlouvy je vedení bavorského celku potěšeno, což naznačilo i prohlášení předsedy klubu, který řekl: „Jsme rádi, že se Thiago rozhodl dlouhodobě zůstat v Bayernu. Je mladým hráčem a tedy je důležitým pro budoucnost klubu.“

Thiago Alcantara působí v Bayernu Mnichov již od roku 2013. Tedy od stejné doby jako Pep Guardiola, který jej předtím vedl i v Barceloně. V té sice dostával více herních příležitostí, nicméně je důležité přihlédnout ke kvalitě kádru Bayernu a to zejména právě ke středové řadě.

Každopádně jak řekl sám předseda mnichovského celku Karl-Heinz Rummenigge, Alcantara je ve svých 24 letech stále mladým hráčem a jeho čas v Bayernu teprve přijde.

Kam dál?

Josef Hladík / skysports.com, fotbalportal.cz

Související odkazy
Nejnovější články