Zpět na » 1. Bundesliga » Mourinho: De Bruyne si svůj odchod z Chelsea vybrečel. Byl jako naštvané dítě

Mourinho: De Bruyne si svůj odchod z Chelsea vybrečel. Byl jako naštvané dítě

Mourinho: De Bruyne si svůj odchod z Chelsea vybrečel. Byl jako naštvané dítě © express.co.uk - Kevin de Bruyne

0

Líbilo se

27.08. - Ohledně Kevina de Bruyneho toho bylo v posledních dnech napsáno mnoho. Většinou se jednalo o spekulace o dalším vývoji jeho fotbalové kariéry, ale někdy se také našli různé názory na jeho osobu. A to od lidí, kteří se s ním v minulosti setkali. Jedním z takových byl i portugalský trenér José Mourinho, který se nikdy nebál říct veřejně to, co si o druhých myslí. A výjimku neudělal ani v případě belgického fotbalisty.

Právě Mourinho neměl s De Bruynem příliš pozitivní zkušenost, neboť podle zkušeného portugalského stratéga se jednalo pouze o „rozrušené dítě“. Tento belgický fotbalista, který ve Wolfsburgu ukázal skvělý talent, působil v Chelsea v letech 2012 - 2014, nicméně posléze jej londýnský celek prodal právě Vlkům a to za 18 miliónů liber. A podle Mourinha to bylo velmi dobře.

„Pokud vám hráč každý den klepe s pláčem na dveře, že chce odejít, budete mu to muset umožnit. V té době Chelsea udělala velmi dobře. Kdyby zůstal De Bruyne u nás i nadále, nebyl by šťastný a chyběla by mu potřebná motivace. Po roce bychom ho tedy stejně prodali, ale dostali bychom za něj podstatně méně než tehdy od Wolfsburgu,“ řekl portugalský kouč.

„A kdyby zůstal v Chelsea a nešel do Wolfsburgu, tak by se z něj ani nestal takový hráč, jakým dnes je. On totiž potřebuje motivaci v podobě pravidelného nasazování do zápasu, načež bude i dobře trénovat. U nás byl naštvaný, že nedostával příležitosti a jeho tréninková motivace tak byla špatná.“

Kam dál?

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.

Josef Hladík / skysports.com

Nejnovější články