Zpět na » 1. Bundesliga » Chelsea v Lize mistrů končí, i bez vyloučeného Ibrahimoviče postupuje PSG, Bayern zničil Šachtar sedmi góly

Chelsea v Lize mistrů končí, i bez vyloučeného Ibrahimoviče postupuje PSG, Bayern zničil Šachtar sedmi góly © sueddeutsche.de - Fotbalisté PSG

1

11.03. - REVIEW Třetí minuta, červená karta, penalta, gól a konec souboje. Bayern Mnichov nakonec zničil Šachtar sedmi góly a ve čtvrtfinále chybět nebude. Ve druhém utkání se zrodilo velké překvapení, po neuvěřitelném průběhu duelu se po remíze 2:2 raduje z postupu Paris St. Germain.

Stačí jen opsat první větu výše uvedenou a jste v obraze. Už ve 3. minutě srazil Kucher v pokutovém území Götzeho a ihned přišel dvojitý trest. Rozhodčí Collum nejprve nařídil penaltu a následně poslal Kuchera do sprch. K pokutovému kopu se postavil Thomas Müller a bylo rozhodnuto.

V 8. minutě Lewandowski předložil míč Robbenovi, který ale na něj před prázdnou brankou nedosáhl. Poté měl ještě jednu šanci, v 18. minutě se však zranil a po několika sekundách hřiště také opustil.

Bayern svého soupeře jasně přehrával, Lewandowski v další šanci orazítkoval levou tyč, ve 34. minutě už se ale domácí mohli radovat. Lewandowski trefil jen Pjatova, Boateng se z dorážky nemýlil. Poslední šanci první půle měl Müller, jeho hlavička skončila těsně vedle levé tyče.

Pořádná smršť tak přišla až v poločase druhém. Čtyři minuty po pauze se po krásné souhře s Alabou trefil Franck Ribéry, o dvě minuty později sice Pjatov zachytil střelu Ribéryho, ale Müller měl již snadnou práci.

V 55. minutě měli první a jedinou šanci i hosté, Adriano však poslal míč mimo tři tyče. Centr Rafinhy hlavou zužitkoval Holger Badstuber a přidal tak pátou branku. V 75. minutě si po krásném centru Schweinsteigera zpracoval ideálně míč Lewandowski a i on se zapsal mezi střelce.

A kromě zraněného Robbena chyběla branka v domácím útoku už jen Götzemu. A tři minuty před koncem si i Mario Götze vstřelil branku, po samostatné akci vypálil k bližší tyči a Pjatov neměl šanci. V závěru parádně zakročil proti střele Lewandowského, ale i přesto je Pjatov obrovským smolařem utkání. Inkasoval sedm branek a Bayern tak bez problémů postupuje do čtvrtfinále.

Ve čtvrtfinále uvidíme i Paris St. Germain, na Stamford Bridge se dnes hrálo taktéž neuvěřitelné utkání. Zpočátku se zdálo, že uvidíme očekávanou podívanou. Půl hodiny se toho moc nedělo a oba týmy nechtěly udělat chybu.

Tu udělal až rozhodčí Kuipers, který ve 31. minutě vytáhl za zákrok Ibrahimoviče na Oscara červenou kartou. Netřeba ani říkat, že karta byla přísná. Karta to byla zcela nesmyslná a Kuipers výrazně ovlivnil utkání. Nyní ale můžeme polemizovat, komu červená karta pomohla.

Chelsea totiž usnula na vavřínech a nějak ji netrápilo, že se do pokutového území soupeře příliš nedostává. Na hřišti bylo naopak spoustu emocí a Kuipers ještě udělil několik žlutých karet.

Další chybu Kuipers provedl ve 43. minutě, když neodpískal penaltový zákrok na Diega Costu. Do hry následně přišel Willian a byl to právě brazilský záložník, který na začátku druhé půle chtěl překvapit hostujícího gólmana, ale Sirigu míč dokázal vytěsnit.

A v 58. minutě mohl přijít šok pro domácí, obraně totiž unikl Edinson Cavani, obehrál Courtoise a následně zamířil do tyče. V 70. minutě střílel Pastore, Courtois tentokrát zakročil. Vzápětí tvrdě fauloval Costa a rozhodčí Kuipers mohl klidně udělit červenou kartu.

Hra se opět dostala na polovinu PSG a pozorný musel být Sirigu, nebezpečně pálil Ramires. Z následného rohového kopu se ale míč dostal ke Cahillovi a na jeho střelu již Sirigu nedosáhl. Fanoušci už měli jasno, Chelsea postoupí a PSG končí. Jenže v 86. minutě si na rohový kop Lavezziho naskočil David Luiz a bývalý hráč Chelsea poslal utkání do prodloužení.

A hned po pěti minutách bylo o vzruch postaráno. V pokutovém území jemně zasáhl míč ruku Silvy a rozhodčí odpískal pokutový kop. K němu se postavil Eden Hazard a s obrovským klidem poslal Chelsea znovu do vedení a blíže postupu.

Chelsea vedla, hrála přesilovku, ale třetí branku nevstřelila. Hrála opět velice pasivně a aktivnější byli hosté. Luiz ze třiceti metrů vystrašil Courtoise, ten míč vyrazil na roh. Ve 113. minutě poté přišel další rohový kop a hlavičku Silvy musel belgický gólman znovu zlikvidovat.

Jenže následující roh už rozhodl. Míč hlavou trefil Thiago Silva a Courtois už byl bez šance. Ze smolaře duelu se tak stal hrdina. PSG v závěru tuto remízu ubránilo a řekl bych, že zcela zaslouženě postupuje do čtvrtfinále.

FC Bayern München Bayern Mnichov 7:0 (2:0) Šachtar Doněck FC Shakhtar Donetsk

Branky: 4. T. Müller (pen.), 34. J. Boateng, 49. Ribéry (Alaba), 51. T. Müller, 63. Badstuber (Rafinha), 75. Lewandowski (Schweinsteiger), 87. Götze (J. Boateng)
ČK: 3. Kucher (Šachtar)

Bayern Mnichov: Neuer - Rafinha, J. Boateng, Badstuber (67. Dante), Alaba - Schweinsteiger (C) - Robben (19. Rode), Götze, T. Müller, Ribéry (60. Bernat) - Lewandowski

FK Šachtar Doněck: Pjatov - Srna (C), Kučer, Rakyckyj, Ševčuk - Fred, Stěpaněnko - Taison (9. Kryvcov), Costa (79. Wellington Nem) - Adriano, Teixeira (70. Ilsinho)

Chelsea FC Chelsea 2:2 po prodloužení (1:1) Paris St. Germain Paris Saint-Germain FC

Branky: 81. Cahill (D. Costa), 96. E. Hazard (pen.) - 86. Luiz (Lavezzi), 114. Silva (Motta)
ČK: 31. Ibrahimovič (PSG)

Chelsea FC: Courtois - Ivanović, Cahill, Terry (C), Azpilicueta - Ramires (91. Drogba), Matić (84. K. Zouma) - Oscar (46. Willian), Fàbregas, E. Hazard - D. Costa

Paris Saint-Germain: Sirigu - Marquinhos, Luiz, Silva (C), Maxwell - Verratti (82. Lavezzi), Motta, Matuidi (82. Rabiot) - Cavani, Ibrahimović, Pastore (118. van der Wiel)

Více informací o Chelsea FC naleznete zde.