Zpět na » 1. Bundesliga » Pohárové čtvrtfinále vylosováno: Leverkusen bude chtít zastavit obhájce titulu, Darida s Krmašem proti Dostovi

Pohárové čtvrtfinále vylosováno: Leverkusen bude chtít zastavit obhájce titulu, Darida s Krmašem proti Dostovi

Pohárové čtvrtfinále vylosováno: Leverkusen bude chtít zastavit obhájce titulu, Darida s Krmašem proti Dostovi © dfb.de - Wolfsburg se ve čtvrtfinále střetne s Freiburgem.

0

Líbilo se

09.03. - Čtvrtfinálové dvojice německoho Poháru DFB jsou známy. A favorité nebudou mít vůbec lehkou pozici. Obhájce titulu Bayern Mnichov pojede o postup bojovat do Leverkusenu, s nímž má poslední dobou poměrně vyrovnanou bilanci. Borussia Dortmund, coby loňský finalista, bude muset na cestě do semifinále překonat Hoffenheim

Bayern jako obhájce titulu nebude mít vůbec jednoduchou pozici. Za čtyři týdny totiž pojede bojovat o postup do semifinále do Leverkusenu, který ještě zdaleka nemá jisté, že si místo v Evropě zajistí díky umístění v lize.

Že bychom se mohli dočkat napínavého střetnutí, napovídá i vzájemná bilance obou celků. Z posledních šesti duelů vyhráli Mnichovští pouze tři, jeden skončil nerozhodně a dvakrát se radoval Leverkusen. Až na jeden případ (výhra Leverkusenu 2:0 v březnu 2012) navíc žádné ze zmíněných utkání neskončilo více než jednobrankovým rozdílem.

Ani vítěz domácího poháru z loňské sezóny nebude mít snadnou pozici. Výhodou však pro Borussii Dortmund bude, že se s Hoffenheimem utká před vlastními diváky, kde čtvrtfinálového soupeře v posledních dvou zápasech porazila, naposledy v rámci 14. ligového kola na začátku prosince loňského roku 1:0 brankou Gündogana.

Soupeři třetí čtvrtfinálové dvojice si budou moci vyzkoušet, jak jim to proti sobě půjde, už o následujícím víkendu. Wolfsburg totiž na vlastním hřišti přivítá právě zachraňující se Freiburg. Ve Volkswagen Areně se na začátku dubna uskuteční i pohárové měření sil. Jak si povedou čeští fotbalisté Vladimír Darida a Pavel Krmaš proti kanonýrovi Dostovi?

Arminia Bielefeld, největší překvapení letošního pohárového ročníku, bude chtít po berlínské Hertě a Werderu Brémy znepříjemnit život i dalšímu favoritovi. Do semifinále, které je v rozpisu naplánováno na konec dubna, bude chtít proklouznout přes Borussii Mönchengladbach.


Pohár DFB - čtvrtfinálové dvojice (7. - 8. dubna):

Bayer Leverkusen - Bayern Mnichov
Borussia Dortmund - TSG 1899 Hoffenheim
VfL Wolfsburg - SC Freiburg
Arminia Bielefeld - Borussia Mönchengladbach

Kam dál?

Martin Slabý / dfb.de

Nejnovější články