Zpět na » 1. Bundesliga » Kloppův recept na úspěch? Nepostavil posily a najednou to šlo

1. Bundesliga - Kloppův recept na úspěch? Nepostavil posily a najednou to šlo

Kloppův recept na úspěch? Nepostavil posily a najednou to šlo © ruhrnachrichten.de - Vyhrál Dortmund i díky tomu, že nehrály předsezónní posily?

0

Líbilo se

10.02. - Šest zápasů čekali fotbalisté Dortmundu na výhru. Dočkali se až o uplynulém víkendu na hřišti Freiburgu. Stačilo k tomu jediné. Aby trenér Jürgen Klopp nechal sedět hráče, které si před sezónou s velkou slávou přivedl.

Pátého prosince hrála Borussia Dortmund doma s Hoffenheimem. Díky gólu Gündogana z úvodu zápasu vyhrála 1:0. V tu chvíli ještě ovšem v Dortmundu nevěděli, že je čeká dlouhé čekání na další výhru.

Anderlecht v Lize mistrů, v domácí soutěži pak Hertha Berlín Wolfsburg, Brémy, Leverkusen a naposledy Augsburg. Toť výčet soupeřů, na které se Dortmund marně snažil od začátku prosince do začátku února najít recept.

Získal jen tři body z osmnácti možných. V evropském poháru jej ztráta tolik mrzet nemusela, postup už měli v Dortmundu zajištěný. V Bundeslize však Borussia po neúspěšné sérii klesla na poslední místo.

Trenér Klopp už během podzimu měnil sestavu zápas co zápas. Pokaždé však po utkání musel kroutit hlavou a přemýšlet, co se zase nepovedlo. A vymyslel to až před duelem ve Freiburgu.

Jistě, je to s trochou nadsázky, nicméně bez zajímavosti není, že právě v zápase 20. kola se mu nevešel do základní sestavy ani jeden fotbalista ze čtveřice Immobile, Ramos, Ginter, Mkhitaryan. Dortmund hrál na hřišti posledního, slušelo by se vyhrát s jakoukoliv jedenáctkou.

Německý server Bild.de však právě s touto teorií pracuje. Tři ze čtyř fotbalistů mají totiž jedno společné. Do Dortmundu přišli před touto sezónou. Arménský útočník pak už o rok dříve.

Všem pak je společná mizerná forma. Ani jeden zdaleka nenaplňuje očekávání, se kterými do vestfálského klubu přišli. Trojice útočníků si doposud dohromady připsala jen pět branek a ani Ginterovy výkony, ať už hrál v záloze či obraně, nebyly vždy ideální.

V sobotu ve Freiburgu nechal Jürgen Klopp všechny čtyři mimo základní jedenáctku. Na posledních deset minut se po trávníku proběhli jen Mkhitaryan s Ginterem, to už ale Borussia vedla 3:0 a nebylo co řešit.

Další zápas čeká na Dortmund v pátek večer proti Mainzu. Jak bude vypadat sestava tentokrát?

Kam dál?

Martin Slabý / bild.de, fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Reklama
Nejnovější články