Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern těsně vyhrál v Berlíně, Leverkusen otočil zápas s Kölnem

1. Bundesliga - Bayern těsně vyhrál v Berlíně, Leverkusen otočil zápas s Kölnem

Bayern těsně vyhrál v Berlíně, Leverkusen otočil zápas s Kölnem © skysports.com - Arjen Robben

0

29.11. - REVIEW Ve znamení jasných výsledků je zatím 13. kolo Bundesligy. Po včerejším vítězství Stuttgartu ve Freiburgu (1:4) dnes nejméně dvoubrankovým vítězstvím vyhráli fotbalisté Augsburgu, Brém, Schalke a Leverkusenu.

Hráči Bayernu Mnichov vstupovali do sobotního zápasu v nezvyklé pozici. Poprvé v letošní sezóně Ligy mistrů poznali chuť porážky a čekalo se, jak je nezdar poznamená v ligovém utkání. Ukázalo se, že nijak. Mnichovští v utkání kralovali, vypracovali si několik dobrých šancí a jen nízká produktivita je připravila o vyšší vítězství. Před brankou soupeře několikrát neuspěli Lewandowski s Müllerem, nevedlo se ani Robbenovi. Právě ten ale nakonec utkání rozhodl, když střelou zpoza hranice velkého vápna pokořil gólmana Krafta.

Úspěšný zápas zažil český obránce Gebre Selassie, který odehrál plných devadesát minut proti Paderbornu. Nováček na hřišti Brém propadl. Prohrál 4:0 a od vyššího přídělu ho zachránilo několik povedených zákroků strážce paderbornské brány Kruseho.

Skvělý vstup do duelu na hřišti Leverkusenu zažil Köln, když už ve čtvrté minutě proměnil penaltu Lehmann. To však bylo v jejich podání vše. Ještě do poločasu srovnal Bellarabi, ve druhém dějství pak Kolínští už nestíhali a kapitulovali ještě čtyřikrát.

Jen o gól méně inkasovala jedenáctka Mainzu na trávníku Schalke 04. Nejvýraznější podíl na triumfu v poměru 4:1 má nizozemský forward Huntelaar, který si do statistik připsal hattrick, na v pořadí třetí branku domácích navíc přihrál Barnettovi. Čestný úspěch hostů zaznamenal Okazaki.

Podobně jako Leverkusen musel otáčet i Augsburg. Na první branku čekalo 30 tisíc diváků do nastaveného času první půle. Většinu z nich však rozesmutněla, když se prosadil hostující van der Vaart. Altintop, Bobadilla a Verhaegh ve druhé půli ale brankami do sítě hamburského brankáře Drobného rozhodli o výhře domácích 3:1.

Fotbaloví fajnšmekři si přišli na své ale především v utkání Hoffenheimu proti Hannoveru. Domácí se nejprve ujali dvoubrankového vedení zásluhou branek Schweglera a Vollanda. Hosté pak však dvěma góly orámovali poločasovou přestávku. O pár minut později se ale efektní střelou prezentoval Polanski. Naštěstí pro domácí byla i efektivní a domácí opět vedli. Za čtyři minuty to bylo opět o dva góly, to když hostujícímu gólmanovi pod rukama proklouzl míč po hlavičce Süleho. Hosté už stihli jen korigovat na konečných 4:3.

Bundesliga - 13. kolo:

Hertha Berlín - Bayern Mnichov - 0:1
Branka: 28. Robben

Werder Brémy - SC Paderborn - 4:0 (1:0)
Branky: 10. Junuzovič, 48. Selke, 50. Bartels, 80. Aycicek

Bayer Leverkusen - 1. FC Köln - 5:1 (1:1)
Branky: 26. a 90. Bellarabi, 61. Calhanoglu, 79. a 88. Drmič - 4. Lehmann z pen.

Schalke 04 - 1. FSV Mainz 05 - 4:1 (2:1)
Branky: 9., 25. a 61. Huntelaar, 54. Barnetta - 44. Okazaki

FC Augsburg - Hamburger SV - 3:1 (0:1)
Branky: 50. Altintop, 62. Bobadilla, 70. Verhaegh z pen. - 45. van der Vaart

Hoffenheim - Hannover 96 - 4:3 (2:1)
Branky: 19. Schwegler, 37. Volland, 59. Polanski, 63. Süle - 43. a 86. Stindl, 52. Joselu