Zpět na » 1. Bundesliga » Bayern potřeboval Alonsa víc než Kroose, míní Schuster

Bayern potřeboval Alonsa víc než Kroose, míní Schuster

Bayern potřeboval Alonsa víc než Kroose, míní Schuster © bz-berlin.de - Bernd Schuster

0

Líbilo se

01.09. - Velkou vlnu diskuzí vyvolala překvapivá letní výměna dvou středových hráčů mezi dvěma posledními vítězi Ligy mistrů - Bayernem Mnichov a Realem Madrid. Na Santiaga Bernabeua přišel za 25 milionů eur Toni Kroos, opačným směrem o pár týdnů později putoval za 10 milionů Xabi Alonso. Podle zkušeného trenéra Bernda Schustera Bayern momentálně potřeboval Alonsa více než Kroose.

Bývalý německý reprezentant a hráč Realu či Barcelony jasně říká, že není možné určit, jestli je lepší Kroos nebo Alonso. „Nemůžete říct, kdo je lepší. Oba jsou to špičkoví hráči, Kroos je více ofenzivní a Alonso naopak defenzivní. Společně by mohli vytvořit skvělou dvojici,“ míní Schuster.

Ve prospěch Toniho Kroose hovoří především věk - stále je mu teprve 24 let a jeho nejlepší roky ještě teprve přijdou. Už nyní patřil ke klíčovým hráčům Bayernu i německého národního týmu, se kterým získal titul mistrů světa a v Brazílii byl nominován do All Stars týmu turnaje. Proto bylo překvapením, že ho bavorský velkoklub nechal odejít, navíc na dnešní poměry za docela nízkou částku.

Za vším byla neúspěšná jednání o nové smlouvě. Ta Kroosovi končila již příští rok a ofenzivní středopolař se s klubem na novém kontraktu nedohodl. "Moje první myšlenka na přestup přišla až poté, co nevyšla jednání s Bayernem. Bayern byl vždy má priorita a dlouho jsem s žádným jiným celkem ani nemluvil," upozornil v jednom z dřívějších rozhovorů.

Na druhou stranu Alonsovi bude v listopadu již 33 let a jeho fotbalová kariéra se nezadržitelně blíží ke konci. „Vždycky je důležité se podívat na to, co klub ve skutečnosti nejvíc potřebuje. A v tuto chvíli potřeboval víc Alonsa než Kroose,“ pokračoval v analýze Schuster.

„Pep Guardiola si do svého mužstva přivedl svoje dvojče. Pep hrával na stejné pozici a na hřišti se chovali podobně. Oba jsou stratégové, dokážou měnit tempo hry a nesou určitou zodpovědnost. Xabi bude na hřišti trenérova pravá ruka,“ připomněl bývalý manažer Málagy či Bílého baletu podobnost mezi hlavním lodivodem Bayernu a jeho novou akvizicí.

„Uvidíme až na konci sezóny, který tým z těchto transferů těžil více,“ dodal na závěr.

Michal Kovalčík / goal.com

Nejnovější články