Zpět na » 1. Bundesliga » Leverkusen místy tlačil Dortmund, skvělý Lewandowski mu však sebral všechny body

1. Bundesliga - Leverkusen místy tlačil Dortmund, skvělý Lewandowski mu však sebral všechny body

Leverkusen místy tlačil Dortmund, skvělý Lewandowski mu však sebral všechny body © thefootballproject.net - Robert Lewandowski se raduje ze vstřelené branky.

0

03.02. - Tomáš Pekhart se podruhé na jaře střelecky prosadil, jeho trefa znamenala pro Norimberk vítězství. To by se však neurodilo, kdyby Mike Frantz nenasimuloval penaltu, která zjitřila emoce zápasu s Gladbachem. Druhé nedělní utkání vyhrál Dortmund, který se v Leverkusenu přes výborný úvod hodně zapotil.

Bayer Leverkusen 2:3 (0:2) Borussia Dortmund

Branky: 58., 62. Reinartz - 3. Reus, 9. (pen.) Blaszczykowski, 63. Lewandowski

Šlágr víkendu, který uzavíral dvacáté bundesligové kolo, zkraje vypadal, že se změní v jednostrannou záležitost. Hned ve třetí minutě vyslal Robert Lewandowski, muž zápasu, za obranu Marca Reuse, jehož dokonalý lob brankáře otevřel skóre.

Za pět minut byl Lewandowski v akci znovu, v šestnáctce si před vybíhajícím gólmanem píchl balon dopředu a ten ho musel faulovat. Penalta, kterou proměnil Jakub Blaszczykowski ve stejném stylu jako dvě předchozí. Krok před kopem zvolnil, koukl, kam se brankář pohne, a míč pak poslal na druhou stranu.

Borussia nedokázala dvougólové vedení navýšit, přestože nějaké šance měla a ve druhém poločase litovala. Když se lámala hodina utkání, dokázal sváteční střelec, defenzivní záložník Stefan Reinartz dvakrát překonat gólmana Langeraka, který při absenci nemocného Weidenfellera nepůsobil dvakrát jistě.

Reinartzovy góly nažhavily Bay Arenu, která však slavila vyrovnání jen pár desítek vteřin. Dortmund totiž na vyrovnaný stav zareagoval důrazným, až riskantním presinkem, kterým rozhodila jindy bezchybného stopera Wollscheida. Toho obral Götze a Lewandowski potvrdil svůj excelentní výkon vstřelenou brankou - 2:3.

Populární "Lewangoalski" si přál klidný konec utkání a pět minut po gólu vybojoval další penaltu. V šestnáctce nečekaně zasekl míč a Boenisch ho podrazil. Balon si znovu postavil Kuba Blaszczykowski, napočtvrté zkusil stejnou fintu, jenže Bernd Leno se tentokrát nehnul předčasně a slabý pokus pak Polákovi kryl.

Bayer bojoval o vyrovnání, několikrát byl hodně blízko, ale štěstí mu nakonec nepřálo. Přímý boj o druhé místo tak vyhráli Dortmundští, BVB ztrácí na první Bayern 12 bodů.

1. FC Norimberk 2:1 (2:0) Borussia Mönchengladbach

Branky: 4. (pen.) Simons, 30. Pekhart - 58. Herrmann

Vypjatý, do samotného závěru dramatický a ve druhém poločase ve velkém tempu se hrající byl zápas mezi outsiderem z Norimberku a Mönchengladbachem, který bojuje o evropské poháry.

Jiskru dodal zápasu hned ve třetí minutě domácí Mike Frantz, když nasimuloval penaltu, kterou proměnil zkušený štítový záložník Timmy Simons střelou doprostřed. Norimberku se dýchalo ještě lépe ve 30. minutě po chybě v rozehrávce Gladbachu, když Kiyotake zatáhl balon k šestnáctce, před ní předložil Tomáši Pekhartovi, který potvrdil zlepšenou formu v roce 2013.

Po přestávce se Borussia oklepala, začala hrát lepší fotbal a v 58. minutě snížila. Dlouhý nákop a skvělá práce útočníků de Jonga a Herrmanna znamenala první gól v brance Norimberku a připravila půdu pro nervy drásající závěr zápasu.

Arangův nečekaně kroucený přímý kop vytlačil brankář Schäfer, gólman Gladbachu ter Stegen zase zaujal odvážným výběhem proti Makovi. Přestože sudí nastavil tři minuty, hrály se čtyři, ta poslední za logického tlaku hostujících hráčů a stejně logického pískotu domácích hráčů. Skóre se ale nepohnulo a Norimberk se přidal ke vzpouře outsiderů, kteří ve dvacátém kole povstali a brali body silnějším.