Zpět na » 1. Bundesliga » Muchas gracias. Dojatý Raúl se loučil se Schalke

Muchas gracias. Dojatý Raúl se loučil se Schalke

Muchas gracias. Dojatý Raúl se loučil se Schalke © kicker.de - Raúl se svými pěti dětmi

2

Líbilo se

30.04. - VIDEO Naposledy vykročil Raúl González na trávník gelsenkirchenské Veltins Areny v dresu Schalke 04. Se svými pěti dětmi mával zaplněným tribunám, které děkovaly fotbalové legendě, že se na sklonku kariéry vydala rozdávat radost i záblesky geniality do Německa.

Ještě naposledy Raúl González Blanco navlékne dres Schalke příští víkend, ale to hrají Königsblauen venku. A tak se před 33. kolem konala ve Veltins Areně velkolepá show, pěkné sbohem Raúlovi.

Ten přišel na trávník i se všemi pěti dětmi: nejmladší dcerou Maríou a syny Hugem, dvojčaty Héctorem s Mateem a nejstarším Jorgem. Táta Raúl se neubránil slzám, stejně jako Jorge, který dostal jméno po Jorgem Valdanovi, legendárním fotbalistou z Argentiny, který závěr své kariéry strávil v Realu Madrid a dal za něj 40 gólů.

Přesně tolik nasázel Raúl v Schalke, stačilo mu k tomu 97 zápasů. Některé byly nezapomenutelné: třeba ten první do sítě Gladbachu, na který Raúl čekal šest zápasů, hlavou Bayernu v semifinále poháru nebo bundesligový gól roku 2011. To se po Morávkově přihrávce objevil osm metrů před bránou a zvolil řešení, které snad ani nemohlo vyjít - přehození gólmana. Vyšlo a bylo vyhlášeno za nejlepší v celém roce.



Pěkných branek ale španělský střelec nasázel více. Jeho bomba do šibenice branky Kaiserslauternu byla vyhlášena gólem měsíce, nezištná stahovačka proti Hannoveru zase zaváněla genialitou. Třikrát dal v Bundeslize hattrick, z toho dvakrát Brémám a dvakrát v posledním kole před Vánoci.

Jeho pozice přitom nebyla ryze útočná, své zkušenosti prodával pod hrotem při tvorbě hry, nabíhal ze druhé vlny, dělal prostor pro kanonýra Huntelaara. I ve 34 letech dokazoval, že dokáže prohánět o generaci mladší soupeře.

Nezklamal ani při rozlučkovém zápase. Dlouho fanoušky napínal, až se v 84. minutě prodral k odraženému rohu a zvýšil na 3:0. Za tři minuty si pak připsal i asistenci, hlavou prodlužoval na zadní tyč, kde číhal Huntelaar. Ti dva se při dvouleté spolupráci nesmazatelně zapsali do análů klubu, lepší a renomovanější duo tady nikdy neměli. Vítězství v poháru, semifinále Ligy mistrů a třetí místo v Bundeslize, to je bilance více než slušná. Raúlův (tehdy nepředstavitelný) odchod z Realu byl úspěšný.

Rozlučka:

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články