Zpět na » 1. Bundesliga » Huntelaar kritizuje Raúla. Proč nepřihrál, ptá se

Huntelaar kritizuje Raúla. Proč nepřihrál, ptá se

Huntelaar kritizuje Raúla. Proč nepřihrál, ptá se © ftd.de - Klaas-Jan Huntelaar a Raúl González

1

Líbilo se

16.04. - VIDEO Hvězdné duo Schalke 04 Huntelaar - Raúl se porážce v derby s Dortmundem nepohodlo. Holandský útočník se společně s kapitánem Metzelderem pustil do kritiky španělského veterána, který prý mohl za to, že Königsblauen prohráli.

Ta nešťastná třináctka. Ve třinácté minutě, mezi úvodním gólem Schalke a vyrovnávací brankou Dortmundu, mohla španělská útočná legenda zvýšit vedení svého týmu na 2:0, což by výrazně zvýšilo šance Schalke na bodový zisk. Raúl selhal, zanedlouho se svými spoluhráči hubený náskok ztratil a nakonec na Königsblauen nezbyl ani bod. Prohrál 1:2.

"Měl přihrát," má o situaci jasno nejlepší střelec Schalke Klaas-Jan Huntelaar. "Farfán byl sám. Byl to důležitý moment v zápase, vést 2:0 by bylo mnohem příznivější," prohlásil Holanďan. Jasno měl i kapitán mužstva Christoph Metzelder: "Raúl se unáhlil. Měl chvíli počkat, vždyť mohl přihrát dvěma spoluhráčům."

O co vlastně šlo. Jefferson Farfán napadal rozehrávku BVB, čímž rozhodil Matse Hummelse, jehož přihrávku na Bendera skvěle vystihl Raúl. V tu chvíli se společně s Farfánem a Huntelaarem mohli řítit ve třech na dva stopery Dortmundu, to by ale nesměl frajersky zkoušet přelobovat povyběhnutého brankáře Weidenfellera. Pokus se nepovedl podle představ a brankář Borussie lehce míč chytil.

Raúl zatím na kritiku spoluhráčů nereagoval, jisté trumfy v rukou by přitom měl. Huntelaar se ve stejném utkání dostal do dvou hodně dobrých příležitostí, ale neproměnil žádnou, Metzelder zase - samozřejmě nechtíc - po rohu posadil míč přímo na nohu Sebastiana Kehla, který v příštím okamžiku procedil hrací předmět za Unnerstallova záda a vítězným gólem rozhodl o vítězství 2:1.

Sestřih všeho důležitého včetně Raúlova zaváhání (čas 4:15):

Kam dál?

Jakub Sitek / FotbalPortal.cz

Související odkazy
Nejnovější články