Zpět na » 1. Bundesliga » Gladbach rozdrtil Köln a je ve hře o třetí místo

Gladbach rozdrtil Köln a je ve hře o třetí místo

Gladbach rozdrtil Köln a je ve hře o třetí místo © bundesliga.de - Marco Reus

0

15.04. - REVIEW Po porážce Schalke dostala Borussia Mönchengladbach jedinečnou šanci dotáhnout se na třetí místo na rozdíl jednoho bodu. Ofenzivní hvězdy mužstva Arango s Reusem se postaraly o tříbrankové vítězství nad Kölnem. Freiburg uhrál s Hoffenheimem bezbrankovou remízu.

VfB Stuttgart - Werder Brémy 4:1 (2:1)

Branky: 45., 53. Harnik, 37. Gentner, 89. Cacau - 25. Rosenberg

Rozsáhlá marodka Brém táhne mužstvo ke dnu. Trenér Schaaf dělá, co se dá, stopera Nalda přesunul do zálohy, ale absence sedmi hráčů základní sestavy se negativně promítne na každém týmu světa. Po porážce ve Stuttgartu nevyhrál Werder už šest zápasů v řadě, polovinu z nich prohrál. Takhle se do pohárů nedostane ani náhodou.

Přitom v Mercedes-Benz Areně vedl, Marko Marin zprava chytrým obloučkem našel Rosenberga, který už dal v kariéře i těžší góly. VfB ale stihl otočit skóre ještě do poločasu. Nejprve vypálil Gentner nádhernou ránu, která zapadla přesně do šibenice Wieseho brány, v nastaveném čase pak Harnik po rohu hlavou dorazil odražený míč.

Špatně bráněné standardní situace se staly osudem Brém po změně stran. Další roh proměnil znovu Martin Harnik, nejlepší střelec Stuttgartu, ovšem tento platit neměl. Rakouský fotbalista si před gólem sklepl míč rukou.

V závěru ho vystřídal útočník Cacau, který dostává méně prostoru, než na který byl zvyklý, ale góly dává i tak. V 89. minutě po přímém kopu hlavou uzavřel skóre zápasu. Stuttgart se drží na páté příčce zaručující přímý postup do Evropské ligy, teroreticky ještě může po očku koukat na předkolo Champions League.

FC Schalke 04 - Borussia Dortmund 1:2 (1:1)

Branky: 9. Farfán - 17. Piszczek, 63. Kehl

Borussia Dortmund je blíže k titulu. Po důležité výhře ve vloženém kole nad Bayernem se lídrovi soutěže podařilo vyhrát i v derby na Schalke. Přitom nemohl počítat se zraněným stoperem Subotičem a hned v úvodu prohrával.

Po rohu se do odraženého míče v nevýhodné pozici opřel Jefferson Farfán a jeho diagonální střela nemohla letět lépe. Brankář Weidenfeller asi nepočítal, že by peruánský fotbalista mohl střílet a ten zlomek sekundy ho stál úspěšný zákrok.

Jenže BVB se poměrně rychle podařilo srovnat. V 17. minutě se na nezvyklém místě levého záložníka zjevil pravý bek Piszczek, tělem odstavil Huntelaara a napodobil Farfána. Jeho střela slabší levačkou letěla taky křížem na vzdálenější tyč a bylo srovnáno.

Festival netradičních střelců Borussie dokonal ve druhém poločase Sebastian Kehl. Ten si naběhl na Schmelzerův roh a hlavou míč minul. Ten se ale od Metzeldera, bývalé opory Dortmundu, odrazil ke Kehlovi, který ho levačkou poslal do sítě. A výrazně přiblížil obhajobu.

Hamburger SV - Hannover 96 1:0 (1:0)

Branky: 12. Son

Hamburk moc potřeboval vyhrát, protože sestupové pozice se nebezpečně přiblížily. Situace ale byla ztížená tím, že trenér Fink nemohl počítat ani s jedním se svých dvou vyvolených útočníků. Guerrero je dlouhodobě suspenzován, Petriče nepustila do utkání chřipka.

A tak dostal v útoku šanci Heung-Min Son a rozhodl. Ve dvanácté minutě zamotal hlavu pravému obránci Hannoveru a kapitánovi mužstva v jednom Cherundolovi, potáhl míč do středu a vystřelil tvrdě k tyči. Hannover nemohl počítat se zraněným mladým a hodně gólovým útočníkem Dioufem, a i proto se mu nepodařilo na jedinou branku HSV zareagovat.

Bayer Leverkusen - Hertha BSC 3:3 (1:0)

Branky: 51., 84. Kiessling, 44. Schürlle - 71., 77. Torun, 62. Lasogga

Divoké utkání se hrálo v Leverkusenu. Téměř celý první poločas se hrál bez branek, ale pak se roztrhl pytel. Všechno začal ve 44. minutě André Schürrle, který se trefil od bližší tyče. Hned po přestávce zvýšil vedení Stefan Kiessling a Hertha se možná začal obávat debaklu.

Jenže v 62. minutě přišel zlom. Lasogga si vyskočil na Lellův centr, snížil, načež gólman Kraft chytil Rolfesovi penaltu. Berlíňané se nastartovali, přestože za penaltový faul viděl kapitán Kobiashvili červenou kartu. Tunay Torun během šesti minut vstřelil dvě branky a bylo otočeno.

Domácí zachránil obrozený střelec Kiessling, po Castrově centru hlavou vybojoval aspoň bod pro favorita zápasu.

1. FC Kaiserslautern - 1. FC Norimberk 0:2 (0:1)

Branky: 42. Didavi, 73. Pekhart

Daniel Didavi zase řádil. On zajistil Norimberku vítězství 2:0, když jeden gól dal a na druhý přihrál. Před přestávkou natáhl svou levačkou a technickou střelou z hranice velkého vápna otevřel skóre.

Dvacet minut před koncem pak parádním sólem pronikl až do blízkosti norimberské branky, navázal na sebe tři hráče, aby dokonale přihrál Tomáši Pekhartovi, který svým sedmým gólem potvrdil výhru FCN.

VfL Wolfsburg - FC Augsburg 1:2 (1:1)

Branky: 27. Helmes - 13. Oehrl, 88. Langkamp

Dvě obrovské chyby stály Wolfsburg zápas s outsiderem z Augsburgu. Ve 13. minutě nachytal Oehrl v nedbalkách brankáře Benaglia s obráncem Madlungem, ti nepochopitelně darovali útočníkovi Augsburgu úvodní gól.

Ve 27. minutě bylo srovnáno, Mandžukič vyhrál souboj pro Helmese, který potvrdil dobrou formu. Ani jeden z trenérů nebyl s první půli úplně spokojen, což dokazují dvě střídání, na každé straně jedno. U Vlků schytal rošádu český reprezentační záložník Petr Jiráček.

Augsburg získal všechny body díky 88. minutě. Obránci nechali úplně volného Langkampa, který, co měl jiného dělat, poslal do branky vítěznou střelu. Záchrana se přiblížila, naopak Wolfsburgu se poháry vzdalují.

Bayern Mnichov - 1. FSV Mainz 05 0:0

Ne snad, že by Jupp Heynkces boj o titul úplně zabalil, ale po prohře ve středu s Dortmundem bylo znát, že priority se výrazně přenesly k boji o finále Ligy mistrů. Do utkání s Mainzem totiž vůbec nezasáhl třeba kapitán Lahm, od začátku nastoupil Rafinha, Contento nebo Olič.

Ofenzivní tahouni Ribéry, Gomez a Kroos nastoupili až v průběhu druhé půle, kdy už na změnu bezbrankového stavu bylo pozdě. Mohuč hrála zezadu velmi disciplinovaně, gólman Müller navíc chytal ve výtečné formě.

Bavořané měli územní převahu i více šancí, ale gólově zúročit tento fakt nedokázali. V závěru stříleli ze střední vzdálenosti hodně nadějně Robben i Kroos, ale v prvním případě míč minul branku o pár decimetrů, ve druhém zase famózně zakročil brankář hostů. Pokud Borussia uhraje v posledních třech zápasech alespoň dva body, zůstane Bayern podruhé bez trofeje.

Borussia Mönchengladbach - 1. FC Köln 3:0 (1:0)

Branky: 19. Arango, 53. Jantschke, 55. Reus

Po návratu útočníka Milivoje Novakoviče vytvořil slovinský útočník znovu úderné duo s německým reprezentačním fotbalistou Lukasem Podolskim. Ale Kölnu to bylo k ničemu, nedali ani jeden gól.

Po dvaceti minutách Gladbach vedl, kopal se přímý volný kop z ideální pozice pro leváka, a tak se exekuce ujal Juan Arango. Trefil se dokonale přes zeď, gólman Rensing neměl nárok.

Definitivní rozhodnutí přišlo po přestávce, když se během tří minut domácí prosadili dvakrát. Borussia znovu kopala přímý kop, tentokrát ho zahrál Marco Reus a míč posadil přesně na hlavu Jantschkeho. A když se za dvě minuty po Arangově přihrávce trefil sám bylo rozhodnuto. Od třetího místa zaručujícího místo ve skupinách Ligy mistrů dělí Favreho svěřence jediný bod.

SC Freiburg - TSG 1899 Hoffenheim 0:0

Takticky hodně svázaný boj příliš nepřipomínal Bundesligu. Domácí Freiburg byl v prvním poločase o něco málo aktivnější, překonat Starkeho se nepovedlo Caligiurimu, Dembelemu ani Guedemu.

Akce hostů táhl zejména Roberto Firmino, takže to byla velká rána, když se těsně po pauze zranil a musel být vystřídán Babelem. Útok TSG přišel oživit i Mlapa, ale ani on bezbrankový stav nezměnil.