Mistr s vicemistrem, třetí se čtvrtým
© wordpress.com - Radost hráčů Borussie Dortmund
0
10.02. - Jednadvacáté kolo Bundesligy je nabito kvalitními zápasy. Úřadující mistr a lídr soutěže z Dortmundu vyzve svého loňského pronásledovatele Leverkusen, útočné Schalke zase jede na půdu nejlépe bránícího mužstva z Mönchengladbachu.
Borussia Dortmund - Bayer Leverkusen
Na Signal Iduna Parku se utká loňský mistr s vicemistrem, v této sezoně ale obě mužstva dělí větší propast. Zatímco Domácí zase Německu vládnou a vedou ligu o dva body před největšími rivaly Bayernem se Schalke, Leverkusen je rád, že těsně drží šestou příčku, poslední zaručující evropské poháry pro příští rok.
Borussia je výrazně lepší v ofenzivní i defenzivní části hry, dala o 31 branek více, než dostala, Bayer pouze o jednu. Chybět mu navíc bude za červenou pykající Michal Kadlec a zraněný útočník Derdyiok. Jürgen Klopp pro změnu nemůže počítat se Svenem Benderem a Götzem, ale na obě absence si v posledních týdnech jeho mužstvo zvyklo. Moritz Leitner s Kubou Blaszczykowskim chtějí ukázat, že na základní sestavu mají, do dortmundského soukolí zapadají dokonale.
Kvůli obnovenému zranění Svena Bendera přijde divák o pikantní souboj dvojčat Svena a Larse, dvou mladých vynikajících defenzivních záložníků. Mezi obrannými středopolaři patří v hodnocení Kickeru bratrům první a třetí místo a není divu, že oba už patří do německé reprezentace.
| Dortmund | Leverkusen | |
|---|---|---|
| 20 | Odehraných zápasů | 20 |
| 13 | Výhry | 8 |
| 4 | Remízy | 7 |
| 3 | Prohry | 5 |
| 45 | Vstřelené branky | 28 |
| 14 | Obdržené branky | 27 |
Pravděpodobné sestavy:
Dortmund: Weidenfeller - Piszczek, Subotič, Hummels, Schmelzer - Leitner, Kehl - Blaszczykowski, Kagawa, Grosskreutz - Lewandowski
Leverkusen: Leno - Corluka, Schwaab, Friedrich, Oczipka - Schürrle, L. Bender, Reinartz, Rolfes, Castro - Kiessling
Bayern Mnichov - 1. FC Kaiserslautern
Houževnatě bojující Kaiserslautern je remízovým králem a v Allianz Areně snad ani na víc než na bod nemyslí. Chybět mu sice bude posila Borysiuk, která při debutu v nejvyšší lize uviděla dvě žluté a oslabila svůj tým, ale s mnohem důležitější ztrátou se musejí vyrovnat Bavořané.
V pohárovém zápase se Stuttgartem se zranil Bastian Schweinsteiger, jehož chytré přihrávky pomáhaly Bayernu v soubojích s urputně bránícími soupeři. Bez jeho myšlenek bude Bayern slabší a je jen na zbylých oporách, aby se nesesypaly tak jako na podzim, kdy Schweiniho absence znamenala výrazný pokles výkonnosti a ztrátu náskoku v tabulce.
Jeho post obsadí Kroos, který hraje mnohem radší ofenzivněji, další šance proto dostane Arjen Robben, jehož forma míjí na hony.
Souboj Bayernu s Kaiserslauternem znamená souboj nejlepšího střelce s nejhůře střílejícím týmem. Zatímco Mario Gomez se trefil 17krát, celé muřstvo hostů dosáhlo pouze patnácti branek.
Pravděpodobné sestavy:
Bayern: Neuer - Rafinha, Boateng, Badstuber, Lahm - Luiz Gustavo, Kroos - Robben, Müller, Ribéry - Gomez
Kaiserslautern: Trapp - Dick, Yahia, Rodnei, Jessen - Sahan, Tiffert, Kirch, Jörgensen - Schechter, Wagner
Borussia Mönchengladbach - FC Schalke 04
Schalke v minulých letech tradičně patřilo k nejlépe bránícím týmům ligy, mnohokrát dostalo nejméně branek ze všech. Letos jeho úlohu převzala Borussia z Möcnehngladbachu, která v ofenzivní Bundeslize inkasovala za dvacet kol pouze dvanáct branek.
Překonat gólmana ter Stegena je skutečně oříšel, ale jestli se to má někomu podařit, pak hvězdami nabité ofenzivě Schalke. Ta letos průměrně dává skoro 2,5 gólu na zápas, je druhou nejproduktivnější, když dala o jediný gól méně než vládce v této oblasti Bayern.
Proti Gladbachu budou připraveny všechny hvězdy Farfán, Raúl, Obasi i Huntelaar, na lavičce se přitom na šanci třesou produktivní mladíci Draxler, Pukki nebo osvědčený Jurado s Maricou.
Pravděpodobné sestavy:
Gladbach: ter Stegen - Jantschke, Brouwers, Dante, Daems - Herrmann, Nordtveit, Neustädter, Arango - Reus, Hanke
Schalke: Unnerstall - Höwedes, Matip, Papadopulos, Fuchs - Höger, Moritz - Farfán, Raúl, Obasi - Huntelaar
| M´gladbach | Schalke | |
|---|---|---|
| 20 | Odehraných zápasů | 20 |
| 12 | Výhry | 13 |
| 4 | Remízy | 2 |
| 4 | Prohry | 5 |
| 31 | Vstřelené branky | 46 |
| 12 | Obdržené branky | 25 |
Ostatní zápasy:
Nevyrovnaný Wolfsburg vyzve zlepšující se Freiburg, který po odchodu kanonýra Papisse Demby Cissého paradoxně ožil. Petr Jiráček zatím stále zůstává v milosti netrpělivého kouče Magatha, poslední zápas odehrál velmi slušně a poprvé i celých devadesát minut.
Brémy spoléhající na střelce Pizarra hrají s Hoffenheimem, který poprvé nastoupí pod trenérem Babbelem. Holgera Stanislawskeho stála čtvrtfinálová prohra v poháru s Fürthem krk, na dobře hrající Werder ale toho bude potřeba více než jen impuls nového trenéra.
Program 21. kola Bundesligy:
Pátek, 20:30
Wolfsburg - Freiburg
Sobota, 15:30
Dortmund - Leverkusen
Mainz - Hannover
Bayern - Kaiserslautern
Brémy - Hoffenheim
Stuttgart - Hertha
Sobota, 18:30
Gladbach - Schalke
Neděle, 15:30
Augsburg - Norimberk
Neděle, 17:30
Köln - Hamburk
Jakub Sitek / FotbalPortal.cz
- Nejlepší strategie sázení na Mistrovství světa 2026
- Sázkový program Mistrovství Světa 2026
- Bayern – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Betano promo kód MAXWIN pro nové hráče (06.2026)
- Atletico – Arsenal: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Bayern: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Liverpool – PSG: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Atletico – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- PSG – Liverpool: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Barcelona – Newcastle: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. City – Real Madrid: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- AZ – Sparta: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Real Madrid – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Nová česká online casina s licencí MFČR v roce 2026
- Pafos – Slavie: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Plzeň – Porto: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Slavie – Barcelona: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Man. United – Man. City: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Sparta – Aberdeen: Tipy, sestavy a kde utkání sledovat
- Mistrovství světa ve fotbale favorité 2026: Šance na titul
-
První překvapení je na světě....
Švýcarsko do Ameriky přijelo s týmem, kde má každý hráč základní sestavy průměrně 70 reprezentačních zápasů na... -
Slovan Bratislava odpálil bombu. Na...
Slovan Bratislava se po této sezóně rozloučil s trenérem Weissem. Ten se po letech vrací k reprezentaci, kde nahrazuje Francesca... -
Lipsko by měla trénovat legenda...
Lipsko se konečně zvedlo po neúspěšné sezóně a s trenérem Ole Wernerem zase dosáhlo na evropské poháry. Tento trenér ale... -
Luka Vuškovič byl letos jednou z největších bundesligových komet a v Tottenhamu se na něj hodně těší. Jenomže Vuškovič se...
-
MS 2026: Ancelottiho Brazílii na...
Brazilská reprezentace odstartuje svou cestu mistrovstvím světa 2026 už tuto sobotu 13. června proti Maroku na MetLife Stadium v... -
MS 2026: Švýcarsko odstartuje turnaj...
Katar a Švýcarsko se utkají v sobotu 13. června na Levi´s Stadium v kalifornské Santa Claře. Zápas úvodního kola skupiny B na... -
Bosenský Maldini deptal Kanadu....
Remíza s Kanadou je pro Bosnu a Hercegovinu směrem k jejímu pokračování na mistrovství světa klíčová. Dostala se k ní i bez...
© 2026 FotbalPortal.cz
Liga Mistrů, Premier League, Primera Division, Serie A, 1. Bundesliga, Synot liga, Fotbal


