Zpět na » Serie B » Cesca Fábregase čeká první trenérská štace. Povede Como, kde ukončil hráčskou kariéru

Cesca Fábregase čeká první trenérská štace. Povede Como, kde ukončil hráčskou kariéru

Cesca Fábregase čeká první trenérská štace. Povede Como, kde ukončil hráčskou kariéru © iconsport.photo - Cesc Fábregas

0

Líbilo se

12.11. - Cesc Fábregas má za sebou skvostnou kariéru. Doposud je mezi historicky nejlepšími asistenty Premier League a své si odehrál i v Barceloně, odkud vzešel. Kariéru ukončil během minulé sezóny v ambiciózním italském Comu hrajícím Serii B. Tam trénoval mládežnický tým, ale nyní přichází velká výzva. Z Fábregase bude poprvé trenér na seniorské úrovni. Přebírá první tým Coma.

Cesc Fabregas je dalším luxusním příkladem toho, jak skvělá La Masia je. Ještě než ale měl Fábregas možnost nakouknout do prvního týmu, zamířil do Arsenau, kde se stal ikonou a velmi brzy kapitánem. Po 8 letech se rozhodl pro návrat domů. Poprvé nastoupil za barcelonské áčko. Dlouho ale na Camp Nou nevydržel. Po 3 letech se vrátil do Londýna, tentokráte však do Chelsea, kde okamžitě zapadl zpět do starých kolejí a patřil mezi nejlepší hráče Premier League. Ke konci kariéry si ještě zahrál za Monaco a italské Como.

Právě Como, město od světoznámého jezera nedaleko od Milána, má celkem vysoké ambice, kterým nasvědčují právě i hráči, které v kádru najdeme. Cesc Fábregas už sice kariéru ukončil, ale už jen jeho angažování něco nasvědčuje. V útoku najdeme bývalý supertalent AC Milán Patricka Cutroneho nebo Simone Verdiho, jehož si můžeme pamatovat i z Neapole. Jasně tedy míří na postup. Zatím je ale po 12 kolech na 6. místě, přičemž se očekávalo, že se bude výš už nyní. Proto to odnese kouč Moreno Longo.

Kdo ho nahradí? Volba by měla být pro vedení Coma jasná. Tým do 19 let po konci své kariéry převzal právě Cesc Fábregas. Odvádí dobrou práci, kterou klub oceňuje. Připravuje si ho na to, co se nyní stane. Cesc Fábregas se po Longovi stane hlavním trenérem prvního týmu a za úkol bude mít vybojovat postup mezi italskou elitu. Ze strany Coma je to samozřejmě i marketingový tah. Kolik jste toho o Comu doposud slyšeli? Asi moc ne. S příchodem Fábregase z Monaca se změnila kompletně celá identita klubu. A přestavba bude pokračovat s legendárním Španělem jako trenérem.

Cesc Fábregas

David Suchý / football-italia.net

Nejnovější články