Zpět na » Serie B » Fàbregas opouští evropskou špičku, zahraje si Serii B

Serie B - Fàbregas opouští evropskou špičku, zahraje si Serii B

Fàbregas opouští evropskou špičku, zahraje si Serii B © Sports Brief - Na italské dobrodružství míří Cesc Fàbregas

1

Líbilo se

01.08. - Poprvé ve své fotbalové kariéře se Cesc Faagrave;bregas podívá mimo TOP 5 nejlepších soutěží starého kontinentu. Po uplynulé sezóně mu skončila smlouva v Monaku, nicméně nového chlebodárce našel v osmdesátitisícovém městě Como. Od nového ročníku tak bude nastupovat až ve druhé italské lize, společně s celým klubem však pomýšlí na postup.

Odchovanec Barcelony od samého začátku své kariéry nastupoval na vrcholové úrovni, ve 35 letech se však rozhodl udělat krok zpět. Po zpackané sezóně 2021/22, kterou de facto celou promarodil, se rozhodl pro restart mimo záři reflektorů.

V malebném lombardském městečku u stejnojmenného jezera Como dnes podepsal Fàbregas dvouletý kontrakt. Bývalý středopolař se tak jednoznačně stane největší tváří svého mužstva a pro většinu fanoušků také celé soutěže.

Muže, který má více než 100 startů ve španělské reprezentaci, bezesporu zlákal Dennis Wise, někdejší kapitán Chelsea a nyní majitel italského klubu. S Comem v roce 2021 postoupil do Serie B a už letos by rád zaútočil na posun o další stupínek výše.

Pro Como by se přitom rozhodně nejednalo o debut mezi smetánkou Apeninského poloostrova. V minulém století dlouho hrávalo Serii A, přičemž naposledy se v ní ukázalo v sezóně 2002/03. Po následném bankrotu se však musí znovu prodrat zpátky.

Vojt?ch Olšr / fotbalportal.cz, goal.com

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Nejnovější články