Zpět na » Serie B » Bari míří za diváckým rekordem, zabojuje místo záchrany i o postup?

Serie B - Bari míří za diváckým rekordem, zabojuje místo záchrany i o postup?

Bari míří za diváckým rekordem, zabojuje místo záchrany i o postup? © pianetaempoli.it - Fanoušci Bari

6

Líbilo se

04.04. - Jak málo stačí, aby lidé začali mít znovu rádi fotbal. Konkrétně v Bari k tomu stačil pouze pokyn prezidenta klubu k jeho prodeji. Po první polovině sezóny, kdy na 60 tisícovém stadionu byly většinou k vidění necelé 2 tisíce diváků, se v neděli míří za rekordem sezóny. Stadion San Nicola očekává až 30 tisíc místních příznivců.

Na podzim to byla velká bída. Jak z pohledu návštěvnosti, tak z pohledu výkonnostního. Bari strádalo a stalo se velmi vážným kandidátem na sestup do Serie C. Před 4 lety přitom ještě bojovalo v Serii A. Fanoušci měli o viníkovi situace jasno. Prezident Mataresse, jehož rodina ovládala klub po několik desítek let, musel odejít.

Na začátku března se tomu tak skutečně stalo. Pokyn k prodeji klubu a následný úpadek AS Bari dal za vznik celku s novým názvem. FC Bari 1908 se ze dne na den stalo milovaným a úspěšným klubem. Od začátku března tento klub nepoznal porážku a naopak tři z pěti utkání dokázal vyhrát. Na záchranu si tedy vytvořil slušný pětibodový náskok.

Co je ovšem v současné chvíli podstatnější, je návrat fanoušků. Na první zápas v nové éře jich přišlo 15 tisíc a na druhý, který se hrál za nepříznivého počasí ve všední den, už dokonce necelých 20 tisíc. Klub tedy oprávněně doufá, že v neděli, kdy na jih Itálie přijede Empoli, dorazí příznivců ještě více. První nesmělé odhady věří i v 30 tisícovou návštěvu.

Slavná Curva Nord na Stadio San Nicola v Bari. (zdroj: pianetaempoli.it)

Oproti podzimu je to skutečně rozdíl. Velkou většinu zápasů totiž sledovalo necelých 2 tisíce příznivců. Tento počet se na stadionu pro 58 tisíc diváků velmi jednoduše ztratí a každý snadno nabude dojmu, že se hraje před prázdnými tribunami. Nejvyšší návštěva podzimu byla k vidění na konci září, kdy do Bari přijel nejatraktivnější letošní soupeř. Palermo s trenérem Gennarem Gattusem i tak přilákalo do ochozů pouhých 8 500 diváků.

S podporou fanoušků doufá jeho provizorní vedení i v přilákání bohatého zájemce o koupi tradičního italského klubu. Po poslední výhře v sicilském Trapani v poměru 4:3 navíc někteří odvážlivci věří, že osmibodová ztráta na příčky zaručující Play off o třetí postupové místo, nejsou tak daleko. Bari momentálně ztrácí osm bodů.

Kam dál?

Tomáš Vlasák / Fotbalportal.cz

Přidat komentář

Komentáře mohou vkládat pouze registrovaní uživatelé.

Komentáře
Nebyly nalezeny žádné komentáře.
Reklama
Související odkazy
Reklama
Nejnovější články