Zpět na » Serie B » Faktor Gattuso začíná působit, do Palerma přichází Lafferty

Serie B - Faktor Gattuso začíná působit, do Palerma přichází Lafferty

Faktor Gattuso začíná působit, do Palerma přichází Lafferty © zimbio.com - Kyle Lafferty

3

Líbilo se

20.06. - Palermo získá pro nadcházející sezónu v Serii B zajímavou posilu. Bývalý útočník skotských Rangers Kyle Lafferty podepíše na Siciíli tříletou smlouvu. Sicilané to zřejmě s návratem hned v nadcházející sezóně myslí vážně.

Gennaro Gattuso je oficiálně trenérem Palerma jen chvíli, ale už stihl svému novému zaměstnavateli sehnat kvalitní posilu. Novou akvizicí Palerma se totiž stal Kyle Lafferty, který s Gattusem hrál ve švýcarském Sionu.

Pětadvacetiletý střední útočník původem ze Severního Irska přestoupil do Rangers z anglického Burnley v roce 2008. V průmyslovém Glasgow pak odehrál 4 sezóny, během nichž nastoupil k 104 zápasům a vstřelil 31 branek.

V minulém roce se Lafferty po přeřazení Rangers do 4. skotské ligy vyvázal ze smlouvy a podepsal tříletý kontrakt ve švýcarském Sionu. Zde nastoupil k 25 zápasům a vstřelil 5 branek. Dnes už je jisté, že ani zde smlouvu Lafferty nedodrží, protože přestoupil do italského Palerma.

"Jsem moc rád, že jsem konečně zde. Palermo se mě totiž snažilo koupit již v lednu, ale bohužel to nevyšlo. Už se nemůžu dočkat, až začneme," prohlásil dnes po úspěšné zdravotní prohlídce Lafferty.

"Italský fotbal jsem vždycky rád sledoval. Každou neděli jsem se díval na výsledky vaší nejvyšší soutěže. Vím, že v Palermu je skvělé publikum, které vždy svůj tým podporuje."

"Prezident Palerma mě přirovnal k Lucovi Tonimu. Jsem mu za toto přirovnání moc vděčný a doufám, že jeho naděje naplním a vstřelím spoustu branek a dovedeme společně Palermo opět do Serie A."

Na Sicílii bude jeho mise, společně s Gattusem, jednoznačná. Vybojovat hned v první sezóně návrat do nejvyšší italské soutěže.

Kam dál?

Tomáš Vlasák / FotbalPortal.cz / palermocalcio.it

Související odkazy
Nejnovější články