Nepřihlášen

Nepřihlášen

Zpět na » Serie A » AC Milán už má náhradu za Hernándeze. Podařilo se ulovit obránce Brightonu

AC Milán už má náhradu za Hernándeze. Podařilo se ulovit obránce Brightonu

AC Milán už má náhradu za Hernándeze. Podařilo se ulovit obránce Brightonu © iconsport.photo - Pervis Estupiňan

0

Líbilo se

24.07. - S Pervisem Estúpiňanem byli v Brightonu spokojení, ale posila Maxim De Cuyper je posunem i směrem do budoucna. Ekvádorský bek tak dostal svolení k odchodu. A angažmá si našel zajímavé. Za úkol má nahradit Thea Hernándeze na kraji obrany AC Milán.

Pervis Estúpiňan je odchovancem ekvádorského klubu LDU Quito, z nějž vyšel třeba i Antonio Valencia, dříve velká hvězda této země. Od roku 2016 působil v Evropě, kdy oblékl dres italského Udinese. Za první tým si ale nikdy nezahrál. Přes společné majitele si zahrál za Granadu, následně patřil i Watfordu, za který ale také nikdy nehrál. Zazářil až na hostování v Osasuně, po němž už se stěhoval do Villarrealu, kde vyhrál Evropskou ligu a vysloužil si velký přestup do Premier League. Poslední 3 sezóny tak byl oporou Brightonu. A přestože šla jeho čísla vloni dolů, Brighton se na něj mohl spolehnout, v lásce ho měli i fanoušci.

Brighton už má náhradu

Před touto sezónou ale racci podepsali Maxima De Cuypera, belgického beka z Brugg, o nějž se snažily i větší kluby než Brighton. Reprezentant Belgie se stane jednoznačně jedničkou. Pro Brighton nejde jen o okamžitý posun, ale i o velkou naději do budoucna. Pervis Estúpiňan je ve svých 27 letech na vrcholu, a výrazněji už se asi posouvat nebude. Dostal tedy svolení k odchodu. Nemusel se ale rozhodně bát toho, že by nikdo neměl zájem. Po odmítnutí Archiem Brownem se ihned začalo mluvit o AC Milán, které potřebuje na levém kraji obrany nahradit Thea Hernándeze, hvězdu, která zamířila do Saudské Arábie.

Náhrada za Thea

Po pár dnech jednání už nyní můžeme říct, že 48násobný reprezentant Ekvádoru je hráčem AC Milán. Brighton za něj dostal 18 milionů eur, on podepsal smlouvu do roku 2030. To dokazuje, že důvěru v něj Rossoneri opravdu mají. Ale úkol nebude mít lehký. Ačkoliv za sebou měl Hernández nejslabší sezónu od příchodu z Realu Madrid, za své působení stihl pro spoluhráče připravit 45 gólů, 34 sám dal. To jsou skvělá čísla. I Estúpiňan byl v Anglii celkem produktivní, ale tohle je zase trochu jiný level a Estúpiňan jiný typ beka. Rossoneri by mohli těžit hlavně z jeho skvělých centrů. Tam je jeho síla, Za 18 milionů eur každopádně super posila.

Přečtěte si také: Juventus po půl roce prodává nadějného obránce. Řeší se výměna s Portem

Adam Novotný / fotbalportal.cz

Nejnovější články