Nepřihlášen

Nepřihlášen

Styly

Moderní Výchozí zelená Zelená Šedá Okrová Oranžová Modrá Červená Gaming Freestyle

Zpět na » Serie A » Další lídr pro AC Milán? Přijít by mohl mýtický střelec Immobile

Další lídr pro AC Milán? Přijít by mohl mýtický střelec Immobile

Další lídr pro AC Milán? Přijít by mohl mýtický střelec Immobile © iconsport.photo - Ciro Immobile

0

Líbilo se

20.06. - Ciro Immobile byl po dlouhá léta jedním z nejobávanějších útočníků v Itálii, a své pověsti dostál i po přestupu do tureckého Besiktase. Je ale prý klidně možné, že se do Itálie vrátí. AC Milán shání hráče, kteří dokáží dávat góly, a veterán, který by pozvedl morálku, by se sakra hodil.

Ciro Immobile je odchovancem Juventusu, ale trvale se v tomto slavném klubu prosadit nedokázal. Mezi jeho střeleckým řáděním v Serie A stihl jen 5 zápasů v áčku, potom chodil po hostováních. Oficiálně z Juventusu odešel v roce 2013, kdy ho po angažmá v Janově podepsal Turín. V jeho dresu ale moc dlouho nevydržel. Stačila jedna 22gólová sezóna, a přišel velký přestup do Borussie Dortmund, kde měl nahradit Roberta Lewandowskiho. To ale skončilo propadákem, stejně jako hostování v Seville, a tak se opět restartoval v Turíně před životním přestupem do Lazia. Za slavný římský klub odehrál 340 zápasů a dal neuvěřitelných 204 gólů. Ty počty branek v sezónách Serie A byly brutální: 23, 29, 15, 36, 20, 27, 12, 7.

Po roce konec v Turecku?

Jak je na těchto číslech vidno, poslední dvě sezóny už to nebyl ten starý Immobile, ačkoliv byl pro Lazio stále klíčovým hráčem. Proto se jako suverénně nejlepší střelec klubové historie s Laziem rozloučil a podepsal v tureckém Besiktasi. Ani po radikální změně prostředí góly dávat nepřestal. Ve všech soutěžích jich dal za Orly 19. V Besiktasi jsou s ním nad míru spokojeni, a nic nenasvědčuje tomu, že by měl mít Immobile důvod odcházet, ačkoliv Besiktas celkem výrazně ztrácí na Fenerbahce i Galatasaray. Podle italských médií se ale Immobilemu stýská po Itálii.

Návrat do Itálie?

Jeho agent se tak pouští do práce. Nabídl ho údajně Fiorentině, která shání zkušeného útočníka, a zřejmě sáhne po Džekovi, ale zájem by měl mít také AC Milán. V Miláně přijdou velké změny, a sportovní ředitel Igli Tare by chtěl přivést zkušené hráče, nové lídry, kteří by v kádru drželi morálku, která tu pod vedením Thea Hernándeze a ostatních chybí. A Tare Immobileho moc dobře zná. Byl to on, kdo ho jako sportovní ředitel do Lazia přivedl. V minulé sezóně měli Rossoneri s útočníky problémy, a ani Santiago Giménez se moc neprosadil. Na odchodu je Abraham, zřejmě i Luka Jovič. AC Milán nového útočníka chce, a musí to být záruka gólů a někdo, kdo posune i Giméneze. A proč by se alespoň na rok nemohl stát jedním z lídrů Ciro Immobile? S tím, že se řeší příchod Luky Modriče a Granita Xhaky, by v příští sezóně nemuselo dělat Milánu problém, že by neměl kdo držet spoluhráče na uzdě.

Přečtěte si také: Edin Džeko se vrací do Itálie. Po dvou letech v Turecku podepíše ve Fiorentině

Ciro Immobile

David Suchý / fotbalportal.cz

Nejnovější články