Zpět na » Serie A » Andrea Belotti se loučí s AS Řím, posílí Fabregasovo Como

Andrea Belotti se loučí s AS Řím, posílí Fabregasovo Como

Andrea Belotti se loučí s AS Řím, posílí Fabregasovo Como © asroma.it - Andrea Belotti podepsal v AS Řím roční smlouvu

0

Líbilo se

23.06. - Třicetiletý italský útočník, který velkou část své kariéry zasvětil turínskému FC, předtím než přestoupil do AS Řím, bude od nové sezóny působit u nováčka Serie A, Como. Pod vedením bývalého profesionálního fotbalisty, Cesca Fabregasa, doufá, že najde kontinualitu v hraní, nové impulzy a návrat do národního týmu.

AS Řím se po krátkém jednání dohodl s Fabregasovým Como na přestupu třicetiletého italského útočníka, Andrea Belotti. Giallorossi za odchod svého hráče inkasují od lombardského klubu 4 miliony eur. Dohodě mezi kluby dal před víkendem zelenou samotný hráč, který v ochodu do Como vidí šanci, jak restartovat kariéru.

Andrea Belotti přišel do AS Řím v létě 2022 z Turína, ale v dresu giallorossi se vždy jen těžce prosazoval. Za rok a půl svého působení v hlavním městě vstřelil pouze deset branek, proto přistoupil na možnost půlročního hostování ve Fiorentině. V Toskánsku výrazně ožil a nastřílel v italské lize a Konferenční lize dohromady čtyři branky. Když se po návratu do Říma objevila možnost odchodu k nováčkovi italské Serie A, Andrea Belotti dlouho neváhal a podepsal dvouletou smlouvu.

Přestupový trh Coma tím nekončí. Tým vedený Fabregasem má nakročeno k zisku Dosseny z Cagliari, sardinský klub za reprezentačního hráče získá 8 milionů eur, ale až v případě, že na podmínky přestupu kývne i hráč. Blízko angažmá v Como je také sedmadvacetiletý brankář Audero, který v poslední sezóně hostoval v Interu Milán. O kmenového hráče Smapdorie má zájem také Monza a Nice, ale Como má nejlepší výchozí pozici a 7 milionů eur, které požaduje janovský klub, jsou k jednání.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články