Zpět na » Serie A » Na lavičce Juventusu ještě není, Thiago Motta ale už diktuje první posily

Na lavičce Juventusu ještě není, Thiago Motta ale už diktuje první posily

Na lavičce Juventusu ještě není, Thiago Motta ale už diktuje první posily © IconSport - Thiago Motta

1

Líbilo se

17.05. - Juventus sice netuší, kdo usedne na trenérskou lavičku v příští sezóně, ale již vyhlíží posily a Thiago Motta, s nímž se nejvíce počítá na uvolněné místo po Allegrim údajně začíná diktovat, koho by chtěl mít v týmu. Další Thuram v italské lize? Proč ne, do taktických plánů Thiaga Motty by se Kephren Thuram, talentovaný záložník Nice, mohl hodit.

Mladý francouzský záložník, syn legendárního obránce Liliana Thurama, se výrazně prosazuje v Nice a logicky tak na sebe přitahuje pozornost mnoha evropských klubů, včetně italských gigantů. Sportovní ředitel Juventusu, Cristiano Giuntoli, záložníka sleduje pečlivě posledních několik měsíců a vidí v něm potenciál a všestrannost.

Díky své schopnosti vyhrávat míče, přehledu ve hře a schopnosti vytvářet gólové šance by Thuram dokonale zapadl do herního stylu Juventusu. Nice ovšem za mladého hráče stanovilo velmi vysokou cenu kolem 50 milionů eur, což bude v jednání představovat problém. Navzdory tomu je Juventus odhodlán usilovat o podpis, aby získal hráče perspektivního z hlediska budoucnosti zálohy.

Přestože je jednání v samotném počátku, již projevený zájem jasně ukazuje na to, že je klub ochoten investovat do nadějných mladých talentů. Změny ale neprobíhají pouze na hřišti, v této chvíli se největší odehrávají zejména ve vedení klubu. Rozchod mezi Juventusem a trenérem Allegri nebude pomalým loučením, naopak proběhne velmi rychle, možná ještě do konce tohoto týdne.

Massimiliano Allegri svou derniéru nezvládl. Na hřišti sice bianconeri vybojovali cenou trofej, pohár pro vítěze Coppa Italia, ale trenér po sérii protestů a naštvaných gest zakončil své tažení střetem s ředitelem sportovního deníku Tuttosport.

Pokuta a zákaz na dvě utkání vlastně ani nikoho už nevzrušuje. Předposlední zápas sezóny v Bologni možná odkoučuje Paolo Montero, který je v tuto chvíli na lavičce juniorky, dlouhodobá strategie se tím nijak nezmění. Jediné jméno, které Juventus zvažuje totiž je Thiago Motta.

Andrea Suttnerová / fotbalportal.cz

Nejnovější články