Zpět na » Serie A » Joshua Zirkzee letním cílem Arsenalu

Joshua Zirkzee letním cílem Arsenalu

Joshua Zirkzee letním cílem Arsenalu © IconSport - Joshua Zirkzee

0

Líbilo se

24.04. - FC Bologna letos prožívá fantastickou sezonu. Kromě pohledného fotbalu pod vedením trenéra Thiaga Motty především drží v Serii A čtvrtou pozici, která zaručuje účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Není tedy divu, že je o hráče Bologni zájem ve větších klubech.

Jedním z velkých objevů je letos nizozemský útočník Joshua Zirkzee. Dvaadvacetiletý forvard se v minulé sezoně ještě rozkoukával, letoš už ale naplno září na italských trávnících. V jednatřiceti ligových utkáních nasázel Zikrzee 11 branek a přidal k nim 4 asistence. Dalším gólem a dvěmi asistencemi se blýskl v národním poháru zvaném Coppa Italia. Svými výkony si tak řekl o pozornost i mimo apeninský poloostrov.

Pro Arsenal je Zirkzee letní prioritou

Jeho dovedností už si pochopitelně všimli také na britských ostrovech, kam by ho rád do hlavního anglického města přivedl Arsenal. Podle Tuttosportu chtějí Kanonýři posílit před novým ročníkem zejména ofenzivu a Zirkzee má být jejich prioritou. Bývalý hráč Bayernu Mnichov však zaujal i další kluby, a tak ho zřejmě čeká náročné léto.

Dalším velkým zájemcem o služby talentovaného Holanďana je AC Milán. Ten bude řešit odchod své dlouholeté opory Oliviera Girouda do MLS a Zirkzee se vedení Rossoneri jeví jako jeden z hlavních kandidátů.
Uvidíme, kam budou kroky objevu letošní sezony směřovat. Němela by ho minout ani pozvánka na letní mistrovství Evropy v Německu, kde by jeho cena v případě úspěchu Oranjes mohla ještě více růst.

Jiří Zubík / fotbalportal.cz

Nejnovější články