Zpět na » Serie A » Fabia Cannavara čeká debut v Serii A

Fabia Cannavara čeká debut v Serii A

Fabia Cannavara čeká debut v Serii A © IconSport - Fabio Cannavaro

0

Líbilo se

23.04. - Fabio Cannavaro, jenž se v minulosti nechal slyšet, že by rád jednou převzal Neapol, začne svoji trenérskou štaci v Serii A na lavičce Udinese. Klub se z důvodu neuspokojivých výsledků rozhodl dále nepokračovat se spolupráci s Gabrielem Cioffim, jehož místo tak zaujme právě Cannavaro.

Toho čeká s Udinese bitva o udržení. Zebrette se nachází na 17. příčce v těsné blízkosti sestupového pásma. V tom je aktuálně namočeno 18. Frosinone, které má stejně jako Udinese 28 bodů. Svěřenci Cannavara mají ovšem k dobru nedohraný duel s AS Řím, jenž byl předčasně ukončen v 83. minutě za stavu 1:1 kvůli kolapsu stopera Vlků Ndicky, a tak má bývalý trenér druholigového Beneventa nebo reprezentace Číny vše ve svých rukou.

Cannavara čeká poměrně těžký los

Kromě čtvrteční dohrávky s Římem pak čeká Udinese poměrně těžký los. V neděli zavítá na půdu rozjeté Bologni, a o týden později bude hostit Neapole. Ta stále usiluje o pohárovou Evropu a bude v utkání jasným favoritem. Po soubojích s Lecce a doma s toskánským Empoli se zraky fanoušků italského fotbalu zřejmě upřou k poslednímu kolu.

V tom čeká Udinese výlet do Frosinone, a jak již bylo uvedené, oba týmy se aktuálně perou o posledního černého Petra. Cannavarova družina se tak bude chtít zajisté vyhnout zápasu pravdy v závěrečném kole, a zajistit si záchranu s dostatečným předstihem.

Držitel Zlatého míče a mistr světa z roku 2006 tak musí na své hráčské úspěchy navázat i ve svém prvním velkém evropském angažmá. Podaří se mu dovést Zebrette k úspěšné záchraně?

Přečtěte si také: Inter bez konkurence: Juventus, AC Milán a Neapol vyklidili pole příliš brzy

Jiří Zubík / fotbalportal.cz

Nejnovější články